Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TÜROB Başkanı Eresin: ''Turizm sektörü 2021'de de desteklenirse...''

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, Turizm Destek Paketi Uygulamasına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Reklam
TÜROB Başkanı Eresin: ''Turizm sektörü 2021'de de desteklenirse...''
16 Ekim 2020 - 17:19
Reklam

Türkiye Bankalar Birliği'nin (TBB) salgının etkilerinin azaltılmasını desteklemek amacıyla başlatacağı Turizm Destek Paketi Uygulamasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, uygulamanın sıkıntıların devam ettiği turizm sektörü için olumlu bir gelişme olduğunu belirtti.

Turizm Destek Paketi'nin, işletmelerin bir nebze nefes almasını sağlayacağını belirten Eresin ''2021 yılının turizm açısından toparlanma olmasını beklemekle birlikte zor bir yıl olacağını düşünüyoruz. Turizm sektörü 2021 yılında da desteklenmesi halinde ekonomiye en güçlü katkıyı sunan sektör olacak." ifadelerini kullandı.

2021 yılında turizm gelirlerinde beklenen toparlanmayı sağlayabilmek için önlemleri şimdiden almak gerektiğini aktaran Eresin, "Hali hazırda bu yıl sonuna kadar geçerli KDV indirimleri başta olmak üzere, normalleşme desteği, kısa çalışma ödeneği ve bazı istihdam uygulamaları ile vergisel uygulamalar, sektör kuruluşlarının kredi yapılandırmaları gibi uygulamaların devamı sektör açısından çok önemli." değerlendirmesinde bulundu.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum