Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TÜROB Başkanı Eresin: ''Turizm sektörü entübe olarak yaşam mücadelesi veriyor''

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin Covid-19 pandemisi gölgesinde kutlanan Dünya Turizm Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Reklam
TÜROB Başkanı Eresin: ''Turizm sektörü entübe olarak yaşam mücadelesi veriyor''
27 Eylül 2020 - 08:50
Reklam

Covid-19 pandemisi gölgesinde kutlanan Dünya Turizm Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, turizm sektörünün entübe olarak yaşam mücadelesi verdiğini belirtti.

Şimdiye kadar görülmemiş şekilde ciddi bir darbe alan turizm sektörünü ayağa kaldırmak için sektörün tüm bileşenlerinin güçlerini birleştirmeleri ve sorumluluk almaları gerektiğini belirten Eresin yayımladığı mesajında “2020 Dünya Turizm Günü'nde turizm ve seyahat sektörü benzeri görülmemiş bir krizle tarihe derin biz iz bırakıyor. Turizm sektörü risk altındaki milyonlarca iş gücü ile en çok etkilenen sektör oldu” değerlendirmesinde bulundu.

Yaşam mücadelesi veren sektörün ayağa kaldırılması için güç birliğine ihtiyaç olduğunu belirten Eresin, “Hayatımıza yeni giren bir terim ile turizm sektörü adeta entübe olarak yaşam mücadelesi veriyor. Turizm sektörünü yeniden ayağa kaldırabilmek için güçlerimizi birleştirirken, turizmin faydalarının herkes tarafından anlaşılmasını ve paylaşılmasını sağlamak için sorumluluğumuzu yerine getirmeliyiz. Bu kriz bize sürdürülebilir, kapsayıcı ve dirençli bir turizm inşa etmemiz gerekliliğini öğretmiştir” ifadelerini kullandı.


Eresin ayrıca insan hayatının her alanda en üst düzeyde tutulduğu bir dünya düzeninde etik kuralların hakim olduğu, bilinçli ilkelerle hareket edebilen bir dünya turizmi ümit ettiğini kaydetti.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum