Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

TÜROB Başkanı Eresin ve TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya'dan 'tatil kredisi' açıklaması

Koronavirüs salgınından dolayı yavaşlayan ve durma noktasına gelen ekonomiyi ve turizm sektörününü canlandırmak için harekete geçen kamu bankaları 'tatil destek kredi paketi'nin detaylarını açıkladı.

  • Reklam
TÜROB Başkanı Eresin ve TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya'dan 'tatil kredisi' açıklaması
01 Haziran 2020 - 13:25
Reklam

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya koronavirüs salgınından dolayı yavaşlayan ve durma noktasına gelen ekonomiyi ve turizm sektörünü canlandırmak için kamu bankaları tarafından açıklanan tatil kredisi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Tatil kredisinin iç turizmi harekete geçirme noktasında itici güç olacağını düşündüklerini, ancak tatil kredisinin şehir otellerine etkisinin kısıtlı olabileceğine değinen ve özellikle resort oteller açısından önemli bir faydası olacağına vurgu yapan Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin bankalar tarafından açıklanan tatil kredisine ilişkin yaptığı değerlendirmede, şunları kaydetti:

 

"Sektörümüz adına iyimseriz. Haziran ayının ikinci haftası itibarıyla yavaş da olsa hareketlenmenin başlamasını umut ediyoruz. Otellerimiz pandemi sonrasına hazır. İlk etapta çarkların dönmesi önemlidir. İlk hareketlenmenin tüm kayıplarımızı kapatamasa da iç turizmde başlamasını öngörüyoruz. Birçok insan tatil yapmak istiyor. Bu bakımdan tatil kredisinin iç turizmi harekete geçirme noktasında itici güç olacağını düşünüyoruz."


Misafirlerin otellerden direkt olarak yapacağı rezervasyon ve konaklamalarda da bu uygulamanın geçerli olması gerektiğine işaret eden Eresin, "Ayrıca, kredi kartı ile ödemeler otellerde de uygulanabilmelidir. Oteller, anlaşmalı bankalar ile aynı imkanı sunabilir. Öte yandan, tatil kredilerinin sadece kamu bankaları tarafından verilmesinin beklediğimiz olumlu etkiyi sınırlı tutma olasılığı var, tüm bankalar tarafından uygulanabilmeli." değerlendirmesinde bulundu.Tatil kredisini sektörün talepleri çerçevesinde atılmış önemli bir adım olarak gördüklerini belirterek, bu öneriyi resmi makamlarla gerçekleştirdikleri temaslarda dile getirdiklerini aktaran Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya tatil kredisinin sektörde hareketlilik ve canlılık yaratacağını söyledi. Bağlıkaya şöyle devam etti:"Normalleşme adımları çerçevesinde seyahat acentalarımız da misafirlerini bekliyorlar. Özellikle yaz dönemi ve eylül aylarında iç pazardaki talebin yükseleceğini öngörüyoruz. Kredinin vatandaşlarımıza turizm pazarlamasının en önemli aktörü seyahat acentaları üzerinden kullandırılması da son derece isabetli bir karar olmuştur. Seyahat acentaları misafirlerine en iyi hizmeti en uygun fiyatlarla sunan ve misafir memnuniyetini ön planda tutan kurumlar. Acentalarımız bu süreçte de vatandaşlarımıza çok sayıda tatil paketi sunacak ve güzel bir tatil geçirmelerini sağlayacaktır. Bir diğer önemli gelişme, kredi kartı ile seyahat acentaları üzerinden alınan tatil paketlerinin 3 ay ödemesiz, devamında 15 taksitle ödeme ile toplam 18 ay peşin fiyatına, faizsiz satın alınabilmesidir. Kredi kartına taksit sayısındaki artışın da olumlu etkileri olacağına inanıyoruz."

 

İlgili haberi okumak için tıklayın : Turizmi destekleyecek 'tatil kredisi'nin detayları belli oldu

  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Orhan Değirmenci
    2 yıl önce
    Soracak müşterilerime bilgi verebilmek için Halk bankasına gittim bu sabah. Banka böyle bir kredimiz yok diyor.