Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TÜROFED Başkanı Çorabatır: ''Sezon beklentimiz 2019'a yakın''

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Sururi Çorabatır, 2021 turizm sezonu için en önemli etkenin aşı olduğunu belirtti.

Reklam
TÜROFED Başkanı Çorabatır: ''Sezon beklentimiz 2019'a yakın''
26 Ocak 2021 - 11:31
Reklam
TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır koronavirüs nedeniyle büyük kayıpların yaşandığı 2020 ve pandemi sürecinin devam ettiği 2021 yılına ilişkin turizm sektöründeki beklentileri ve talepleri değerlendirdi.

Nisan ve Mayıs aylarına kadar aşılamanın tamamlanması durumunda Nisan ortası gibi turizm hareketliliğinin başlayacağını belirten Çorabatır 2019'un biraz altında turist sayısına ulaşmayı beklediklerini söyledi.


Türkiye'de turizm sektörünün krizlere karşı çok tecrübeli ve dayanıklı olduğuna işaret eden TÜROFED Başkanı Çorabatır, koronavirüs sürecinde de Türkiye'nin tedbirlerin en iyi uygulandığı ülke olduğunu kaydetti. 2021 yılında turizm anlayışında önemli değişiklikler olacağını anlatan Çorabatır, turizm sekötrünün 2021 hedeflerine ilişkin şu açıklamalarda bulundu:


''Sağlık Bakanlığı tarafından Nisan ve Mayıs aylarına kadar aşılama tamamlanırsa, Nisan ortası gibi turizm hareketliliğinin başlayacağını tahmin ediyoruz. 2021'in en avantajlı ülkelerinden biri olacağız. 2020'den çok daha iyi bir yıl bekliyoruz ama aşı ve vaka sayılarında gerileme çok önemli. 2020'de olduğu gibi, bu sene için de tedbirlerimizi aldık. Turistler de geldi, en hijyenik ve güvenilir şartlarda hizmet aldılar. Bu yıl için, yaklaşık 55 milyon turist ağırladığımız 2019'un biraz daha altında turist sayısına ulaşacağımızı düşünüyorum.''

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum