• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TÜRSAB afetzede üyeler için destek kampanyası başlattı!

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) deprem bölgesinde bulunan seyahat acentaları için destek kampanyası başlattı.

  • Reklam
TÜRSAB afetzede üyeler için destek kampanyası başlattı!
14 Mart 2023 - 16:54
Reklam
Reklam
Reklam
Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler nedeniyle büyük bir felaketle karşı karşıya kalan Türkiye yaralarını sarmak için vargücüyle çalışırken Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya sosyal medya hesaplarından yayınladığı video mesaj ile yıkımlara yol açan depremlerde on binlerce yurttaşın kaybedildiğini, yüz binin üzerinde yurttaşın ise yaralandığını ve acıların büyük olduğunu ifade ederek seyahat acentalarının yanında olmak ve yaşadıkları acıları bir nebze azaltmak için destek kampanyası başlattıklarını duyurdu.

Kahramanmaraş merkezli art arda meydana gelen iki ayrı deprem nedeniyle büyük bir felaketle karşı karşıya kaldıklarını, Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Malatya, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Osmaniye ve Elazığ’da büyük yıkımlara yol açan depremlerde on binlerce yurttaşın kaybedildiğini, yüz binin üzerinde yurttaşın ise yaralandığını kaydeden TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya bölgenin hem bedenen hem de ruhen enkaz altında kaldığını, acıların çok büyük ve gün geçtikçe derinleştiğini belirtti.


Bölgede faaliyet gösteren 725 seyahat acentasının tarihinin en büyük krizini yaşadığını kaydeden TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya şöyle devam etti:


''Afeti yaşayan şehirlerimizde yaşam yeniden kurulurken meslektaşlarımızı destekleyerek seyahat acentalarımızı yeniden işler hale getirmeyi, bölgeyi turizmle canlandırmayı hedefliyoruz. 1991 yılında seyahat acentalarımıza destek olmak, gelişimlerini sağlamak için kurulan Turizm Seyahat Acentaları Vakfı (TURSAV); böylesine zorlu bir süreçten geçen seyahat acentalarımızın yanında olmak ve yaşadıkları acıları bir nebze azaltmak için destek kampanyası başlattı. Bu çerçevede; üyelerimizin barınma başta olmak üzere acil temel ihtiyaçlarını karşılamak, işyerlerinin yeniden kurulmasına destek olmak ve bölgede yaşamı yeniden tesis etmek, üyelerimizin çocuklarının kesintiye uğrayan eğitimlerine öncelikle Özel TÜRSAB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde burslu olarak devam etmelerini veya başka kurumlarda okuyanlara destek bursu sağlamak için Afetzede Üyelerimize Destek Kampanyası'nı hayata geçiriyoruz. Gün birlik olma günü. Gün dayanışma günü. Üyelerimize omuz verme, Birliğimizin gücüyle yeniden ayağa kaldırma günü. Birlerce yılın izlerini taşıyan kadim topraklarımızda yaşamı, turizmi yeniden yeşertme günü. Bu güzel yurdun güzel insanları, turizmin öncü neferleri olarak sizleri, tüm meslektaşlarımızı Afetzede Üyelerimize Destek Kampanyamıza katkı vermeye davet ediyoruz.''

Destek Kampanyası için Hesap Numaraları:
TURSAV TURİZM VE SEYAHAT ACENTELERİ VAKFI
VAKIFBANK FULYA ŞUBESİ ŞUBE KODU: S00728
TR14 0001 5001 5800 7307 9238 18
Açıklama: Deprem Kampanyası BAĞIŞ


YORUMLAR

  • 0 Yorum