• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya: ''Koltuk arzı tek başına birşey ifade etmez''

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya Dalaman, Göcek ve Fethiye'de faaliyet gösteren seyahat acenta temsilcileriyle bir ayara geldi.

  • Reklam
TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya: ''Koltuk arzı tek başına birşey ifade etmez''
11 Ekim 2019 - 09:06
Reklam

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya Dalaman, Göcek ve Fethiye'de faaliyet gösteren seyahat acentası temsilcileriyle bir ayara geldi.

 

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, TÜRSAB yönetim kurulu, FTSO Başkanı Osman Çıralı ve seyahat acenta temsilcilerinin katıldığı toplantıda açıklamalarda bulunan Bağlıkaya özellikle Türk tur operatörlerinin ülkenin turist kapasitesinde çok önemli katkıları olduğunu, Türkiye'ye 1-1,5 milyon turist getiren Türk tur operatörlerinin bulunduğunu ve Thomas Cook'un piyasadan çekiliyor olmasının bütün tatil destinasyonlarını olduğu gibi Türkiye'yi de negatif etkiyeceğini söyledi.

 

Thomas Cook'un iflası sonrasında gerek bakanlığın gerekse özel sektörün bu eksikliği mümkün olduğu kadar az hissettirecek tedbirler aldığına değinen Bağlıkaya ''Şu hiçbir zaman unutulmamalıdır ki, yalnızca uçak koltuğu hiçbir zaman bir şey ifade etmiyor. Uygun paket yapabilecek bir tur operatörü desteği de şart. Yalnız başına tur operatörünün hiçbir şey yapamayacağı gibi yalnız başına uçak şirketinin de bir şey yapabilmesi mümkün değil. Sürecin ardından İngiliz pazarında da Türk tur operatörlerinin daha aktif olacağını, yaşanan boşluğu, açığı kapatacaktır" dedi.

 

Bu süreçte yabancı tur operatörlerinin mutlak suretle desteklenmesi gerektiğini ifade eden Bağlıkaya bir tur operatörünün iflas etmesinin çok da etkili olmaması gerektiğini birçok tur operatörünün Türkiye'ye operasyon yaptığını, özellikle Türk tur operatörlerinin ülkenin turist kapasitesinde çok önemli katkıları olduğuna vurgu yaptı

 

Fuarların etkisiz olamdığını, eğer böyle olsaydı rakip ülkelerin katılım sağlamayacağını söyleyen Bağlıkaya şunları söyledi:

"Fuarlar aslında var oluş yerleridir. Fuarlarda satış olmasa da tüm ülkelerin olduğu gibi Türkiye'nin de buralarda etkin bir şekilde yer alması lazım. Eğer fuarlar etkisiz olsaydı ana rakiplerimiz olan Yunanistan, İspanya ve İtalya gibi ülkeler hiç fuarlara katılmazdı. Her yıl daha etkin, büyük stantlarla katılıyorlar. Fuar satış yeri değildir, ama bizim olmazsa olmazımızdır. Muhakkak fuarlarda var olduğumuzu ve bu işte iddialı olduğumuzu, bir turizm ülkesi olduğumuzu bütün ürünlerimizle sunmamız gerekiyor."

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum