Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
 • Reklam

TUSAD Başkanı Hasan Bayram: ''Silahlı İstanbul tanıtımı Ortadoğu'da Türkiye imajına vurulmuş bir darbedir''

Vip Group isimli turizm ve limuzin kiralama şirketinin Arap dünyasının önde gelen sosyal medya fenomeni Halima Bolend ile yaptığı silahlı İstanbul tanıtımı tepki çekti.

 • Reklam
TUSAD Başkanı Hasan Bayram: ''Silahlı İstanbul tanıtımı Ortadoğu'da Türkiye imajına vurulmuş bir darbedir''
25 Ağustos 2019 - 17:23
Reklam

Ortadoğu pazarına yönelik hizmet veren Vip Group isimli turizm ve limuzin kiralama şirketinin Arap dünyasının önde gelen sosyal medya fenomeni Halima Bolend ile yaptığı silahlı İstanbul tanıtımı tepki çekti.

 

Arap dünyası tarafından yakından takip edilen sosyal medya fenomeni Halima Bolend tarafından yapılan silahlı İstanbul tanıtımı videosu sonrasında çok sayıda rezervasyon iptali yaşandığını açıklayan İstanbul Turizm ve Seyahat Acentaları İşadamları Derneği (TUSAD) Başkanı Hasan Bayram, paylaşımların masum bir sosyal medya çalışması olmaktan öte olduğunu, Vip Group isimli şirketin sektörde tanınmadığını, başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere TÜRSAB ve Bakanlığın olayı derinlemesine incelemesi gerektiğini söyledi.

Sosyal medya fenomeni Halima Bolend tarafından yapılan paylaşımın Suudi Arabistan’ın yaptığı İstnabul'daki vatandaşlarına yönelik yaptığı güvenlik uyarısının ardından gelmesinin manidar olduğuna vurgu yapan TUSAD Başkanı Bayram: “Taksim’de Pakistanlı ve Afganistanlı bir grup arasında yaşanan kavgayı saptırarak, Suudi Arabistanlı turiste silahlı saldırı yapılmış gibi sosyal medya hesabından duyuran bir şirketin, ardından Türkiye’de biz sizi koruruz şeklinde reklam yapmasının iyi niyetle açıklanabilecek bir tarafı yok. Ücret karşılığı paylaşım yapan ünlü sosyal medya fenomeni Halima Bolend ile anlaşan şirketin bellerinde silahlarla yaptığı mafyavari reklamlar Ortadoğu’da Türkiye imajına vurulmuş en büyük darbedir” dedi.

 

Arap dünyasının yakından takip ettiği Kuveytli fenomen Halima Bolend tarafından payaşılan videoda İstanbul’un güvenli olduğuna dair sözler sarfetmesine rağmen, videoda yaratılan kurgunun olumsuz imaj oluşturduğu ve takipçileri tarafından yanlış anlaşıldığı belirtiliyor.

 

Vip Group'un sahipleri Suriyeli ve TÜRSAB'da kayıtları yok

Şirket merkezi İstanbul Fatih’te bulunan Vip Group isimli firmanın, Trabzon’da da şubesi bulunduğu ve 25 araçlık bir filoyla Ortadoğulu turistlere hizmet verdiği ve sahiplerinin Suriyeli olduğu, şirketin merkez olarak belirtilen adreste ise TÜRSAB’a kayıtlı bir seyahat acentasının bulunmadığı öğrenildi.

 

Kuvetli sosyal medya fenomeni Halima Bolend tarafından paylaşılan videoyu aşağıda ve Turizm Haber Merkezi Youtube kanalında izleyebilirsiniz. Youtube'da izlemek için tıklayın 

 • Reklam

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Çetin ÇEKEN
  2 yıl önce
  Gereken Yapılacaktır. Hiç Kimsenin Şüphesi Olmasın TÜSAD.
 • Barış yontaş
  2 yıl önce
  Böyle bir temsil olamaz
 • İzzet şahin
  2 yıl önce
  Turizm teröristleri bunlar;acil caydırıcı önlemler alıp bu gibi firmalara caydırıcı cezalar kesilmeli. Bu işten ekmek yiyen binlerce emekçiyi zor durumda bırakacak bir yaklaşım bu. Aynı zamanda Türkiye'yi Ortadoğu gibi göstermek imaja vurulmuş büyük bir darbedir