Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Uçağın iniş takımından evin bahçesine ceset düştü!

Boeing 787-8 tipi uçağının iniş takımına gizlenerek 8 saat 50 dakika boyunca uçan kaçak yolcunun cansız bedeni Londra Clapham bölgesindeki bir evin bahçesine düştü.

  • Reklam
Uçağın iniş takımından evin bahçesine ceset düştü!
02 Temmuz 2019 - 09:26
Reklam

Kenya Havayolları'na ait Nairobi-Londra seferini yapan Boeing 787-8 tipi uçağının iniş takımına gizlenerek 8 saat 50 dakika uçan erkek bir kaçak yolcunun cansız bedeni Londra Clapham bölgesindeki bir evin bahçesine düşerken, kaçak yolcunun kimliği belirlenmeye çalışan polis uçağın iniş takımı bölmesinde bir çanta, su ve yemek buldu. 

 

Edinilen bilgiye göre, Nairobi Havalimanı’ndan yerel saatle 09:43’de Londra’ya gelmek üzere havalanan Kenya Havayolları’na ait  KQ100 sefer sayılı uçağın iniş takımlarına gizlenerek seyahat eden bir kişinin cansız bedeni, Güney Londra’da Clapham bölgesinde Offerton caddesindeki bir evin bahçesine düştü. İnen uçağın iniş takımları bölmesinde inceleme yapan polis, uçağın iniş takımı bölmesinde bir çanta, su ve yemek bulundu. Polis, uçağın iniş takımından düşen adamın kimliğini tespit etmeye çalışıyor. Açıklama yapan Kenya Havayolları “Bir kişinin, bizim uçaklarımızdan birine kaçak binerek hayatını kaybetmesi üzücü bir olay. Taziyelerimizi iletiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Bugüne kadar ise 4 Türk vatandaşının da iniş takımlarında yaptıkları yolculuk ölümle sonuçlanmıştı. 2013 yılında İstanbul-Londra seferini yapan British Airways uçağının iniş takımlarında, Londra Heathrow Havalimanı’na indikten sonra bir erkek cesedi bulunmuştu. Cesedin 32 yaşındaki grafiker Hikmet Kömür’e ait olduğu ve İngiliz sevgilisini görmek için bu yola başvurduğu ortaya çıkmıştı.

 

Uçakların ana iniş takımının olduğu bölmeye, bir insanın girebileceği kadar yer bulunurken, kabin içindeki gibi basınç düzenlemesi olmadığı için o kişinin hayatta kalması mucize olarak tanımlanıyor. İniş takımlarının bulunduğu alandaki sıcaklık havada -50 dereceye kadar düşebiliyor. Buraya giren kaçak yolcular genellikle aşırı soğuk ve oksijensizlikten hayatını kaybediyor.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum