Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

Uçakta kavga eden 4 yolcuya para cezası!

Mahkeme, uçuş sırasında kavga eden ve olay çıkaran 4 yolcuya para cezası verdi.

Uçakta kavga eden 4 yolcuya para cezası!
26 Eylül 2019 - 08:49
Reklam

Mahkeme, uçuş sırasında kavga ederek ve olay çıkaran ve uçağın acil iniş yapmasına sebep olan 4 yolcuya para cezası verdi. Yolcular ayrıca uçak şirketine de tazminat ödeyecek.

 

Geçtiğimiz yıl Holladan'da, Dubai-Amsterdam seferini yapan uçakta olay çıkaran 4 yolcu “tehlikeye sebep oldukları” gerekçesi ile para cezasına çarptırıldı. Haarlem Mahkemesi tarafından verilen kararda, geçen yıl Dubai-Amsterdam uçuşunda önce aralarında kavga eden, daha sonra da olay çıkaran 2’si kardeş 4 kişinin, bin 300 ile bin 800 avro arası para cezası ödemesine hükmettiği belirtildi. Mahkeme tarafından ayrıca kabin görevlileri tarafından yapılan tüm uyarılara rağmen agrasif davranışlarda bulunan ve kavga eden 4 yolcudan dolayı uçağın Viyana’ya acil iniş yapmak zorunda kalması nedeniyle, uçak şirketine de 2 bin avro tazminat ödenmesine karar verildi.

 

Mahkeme tarafından verilen kararın gerekçesinde, olay çıkaran yolcuların, kabin görevlilerinin işini yapmasına engel olduğu, hava trafiğini tehlikeye soktuğu ve diğer yolcular ile kabin görevlilerinin kendilerini güvensiz hissetmelerine yol açtığı kaydedildi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum