Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

Üçüncü kez dünyanın en güvenli turizm ülkesi seçildi

Uluslararası turistlere kapılarını açmaya hazırlanan ülke, Misafir Deneyimi 2020 sıralamasında üst üste üçüncü kez birinci sırada yer alarak dünyanın en güvenli turizm ülkesi konumuna ulaştı.

Üçüncü kez dünyanın en güvenli turizm ülkesi seçildi
02 Eylül 2020 - 14:25
Reklam

Uluslararası turistlere kapılarını açmaya hazırlan ülke, Misafir Deneyimi 2020 sıralamasında üst üste üçüncü kez birinci sırada yer alarak dünyanın en güvenli turizm ülkesi konumuna ulaştı.

Turizm sektörünün en önemli veri sağlayıcı ve değerlendirme kuruluşlarından Olery’nin Guest Experience (Misafir Deneyimi) 2020 sıralamasında, Numbeo Güvenlik Endeksi'ne göre üst üste ikinci kez birinci sırada yer alarak dünyanın en güvenli ülkesi konumuna ulaşan Katar misafirperverliğini ve hizmetlerdeki mükemmelliğini bir kez daha tescilledi.

Reklam

2015 yılından bu yana düzenli olarak yer aldığı Numbeo Güvenlik Endeksi’nde Orta Doğu'daki en güvenli destinasyon olarak gösterilen Katar, bu yıl yeni yayınlanan sıralama ile 2017'den beri dünya çapında üçüncü kez en güvenli destinasyon seçildi.

Uluslararası ziyaretçilere sunulan hizmetleri sürekli olarak iyileştirmek ve geliştirmek için iş birliği yaptıkları ortaklarının katkısına değinen Katar Ulusal Turizm Konseyi (QNTC) Genel Sekreteri ve Qatar Airways Grup CEO’su Ekber El Bekir konuyla ilgili yaptığı açıklamasında “Katar’ın Dünyanın En Güvenli ülkesi olarak seçilmesi, bizi dünyanın en misafirperver ülkesi yapmaya katkıda bulunan kurumların ortak başarısı. Yaklaşan FIFA 2022 Dünya Kupası süresince de Katar'a önemli bir ziyaretçi akını olacağını öngörüyoruz. Misafirlerimizin sporun ve ülkemizin benzersiz otantik deneyiminin tadını çıkaracağına eminiz.” ifadelerini kullandı.

Dünya turizminde 133 ülkedeki güvenliği ve güvenilirliği izleyen Numbeo Endeksi, ülkelerin konaklama ve turist deneyimini pek çok kriterle değerlendiriyor.


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam