Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ukrayna'dan 12 ay direk uçuş talebi

Ukrayna Antalya Konsolosu Viacheslav Khomenko Ukrayna'dan Antalya'ya karşılıklı 12 ay sürecek tarifeli direkt seferler konulmasını istediklerini belirtti

  • Reklam
Ukrayna'dan 12 ay direk uçuş talebi
23 Ağustos 2019 - 15:02
Reklam

Ukrayna Antalya Konsolosu Viacheslav Khomenko Ukrayna'dan Antalya'ya karşılıklı 12 ay sürecek tarifeli direkt seferler konulmasını istediklerini belirtti.


Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin'i ziyaret eden Ukrayna Antalya Konsolosu Viacheslav Khomenko'ya, Ukraynalılar için Antalya'nın çok özel bir yeri olduğunu, her yıl yüzbinlerce Ukraynalı'nın Antalya'ya tatile geldiğini, bunun yanında 10 bine yakın vatandaşının da Antalya'da yerleşik yaşadığını vurguladı. Khomenko, "Antalya, Ukrayna vatandaşlarının en önem verdiği tatil merkezlerinden biri. Antalya'ya her yıl daha da artan bir ilgi mevcut. Bu ilginin en büyük nedenlerinden biri de 2017 yılından bu yana iki ülke arasında kimlikle seyahat edilebiliyor olması. 2017 yılından bu yana bizim vatandaşlarımız Ukrayna'da iki kent arasında ziyaret yapıyor gibi Antalya'ya gelebiliyor, bu çok önemli bir gelişme" dedi.

 


Bu yıl 800 binden fazla Ukrayna vatandaşının Antalya'yı tatil için ziyaret etmesini beklediklerini ancak bunun gerçekleşebilmesi için Ukrayna'dan Antalya'ya 12 ay sürecek tarifeli direkt seferler konulması gerekiğini fade eden Viacheslav Khomenko, "Bu seferlerin olması hem turizmdeki çeşitliliğe katkı sunacak hem de Ukraynalı yatırımcıların Antalya pazarına daha kolay ulaşmasını sağlayacaktır. Bu açıdan direkt sefere büyük önem veriyoruz. Direkt seferler sayesinde yalnızca Ukrayna'dan Antalya'ya gelenler değil Antalya'dan Ukrayna'ya gelenlerin sayısında da ciddi artış yaşanacaktır. Yatırımcılar ve turist olarak Ukrayna'yı ziyaret etmek isteyenler direkt seferler sayesinde çok daha rahat hareket edebilirler" dedi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum