Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ukraynalı turist sevinci! Davul zurnayla karşıladılar

Palandöken Kayak Merkezi'nde faaliyette olan oteller, sezonun ilk turist kafilesini ağırlamaya başladı.

  • Reklam
Ukraynalı turist sevinci! Davul zurnayla karşıladılar
26 Aralık 2020 - 10:32
Reklam
Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden Erzurum Palandöken Kayak Merkezi'ne Ukrayna'dan direk uçuşla gelen 190 kişilik Ukraynalı kafilesi, havalimanında davul zurnayla karşılandı.

Turist kafilesi, yöresel kıyafetler giyip ellerine gül alan Erzurumlular tarafından davul zurnayla karşılanırken havalimanında sağlık personelince ateşleri ölçülen ve daha sonra turizmcilerce konaklayacakları otellere götürülen turistlerin bavulları burada koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında dezenfekte edildi.


Turistlerde Covid-19 riski yok

Turistlerin PCR testi yaparak ülkeye giriş yaptıklarını ifade eden ve herhangi bir Covid-19 riski bulanmadığını kaydeden Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Kuzeydoğu Anadolu Bölge Temsil Kurulu Başkanı Kürşat Özeken yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

''Cumhurbaşkanımızın da talimatıyla yılbaşındaki sokağa çıkma kısıtlamasında misafirlerimizle şehir turları, kültür turları yapacağız. Hafta içi de yerli ve yabancı misafirlerimiz kayak keyfinin tadını çıkarabilirler. Havalimanımız ve kayak merkezimiz Erzurum için çok önemli. Çünkü dünyanın hiçbir yerinde bulunmayan bir imkana sahibiz. 15 dakikada havalimanından Palandöken’e giriş sağlanmakta. Havalimanımız bu sene Türkiye’de İstanbul ve Ankara’dan sonra CAT-3A sistemi kurulan 3’üncü yer oldu. Bu sistem sise rağmen uçağın kolay bir şekilde piste inmesini sağlıyor.”

Kente gelecek tüm misafirleri ağırlamaya hazır olduklarını aktaran Özeken, sezonun hayırlı olması temennisinde bulundu.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum