Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ülkede karantinaya giren herkese 500 sterlin verilmesi gündemde!

Ülkede salgının hızını yavaşlatmak için testi pozitif çıkan herkese, karantinaya girmelerini teşvik maksadıyla 500 sterlin ödeme yapılması gündeme alındı.

  • Reklam
Ülkede karantinaya giren herkese 500 sterlin verilmesi gündemde!
22 Ocak 2021 - 14:24
Reklam
İngiltere Sağlık Bakanlığı'nın basına sızan önerisine göre, düşük gelir gruplarındaki hastaların geçim derdi nedeniyle çalışmak zorunda oldukları ve bu nedenle kendilerini karantinaya almadıkları kaygısına dayanıyor.

İngiliz hükümeti tarafından çeşitli gruplara sağlanan mali desteğin düşük gelir grubundaki kişileri kapsamadığı düşünülürken ismi açıklamayan üst düzey bir hükümet yetkilisi, teklifin uzmanlar tarafından hazırlandığını ancak Başbakan Boris Johnson’ın bu konuda henüz bir karar almadığını söyledi.


Koronavirüs testi pozitif çıkan herkesin karantinada kalması için yapılması plananan 500 sterlinin İngiltere'de hükümete haftada 453 milyon sterline mal olabileceği öngörülürken bu rakamın mevcut devam eden desteklerin ve mali yardımların 12 katı olduğuna dikkat çekiliyor.

İngiltere’de Eylül ayında testi pozitif çıkanların kendilerini izole etmeleri yasayla zorunlu hale getirildi.
Ana muhalefetteki İşçi Partisi’nin yetkilileri ise bu konuda yapılan başvuruların büyük kısmının reddedildiğini söylüyor. Geçen hafta açıklanan verilere göre Ekim-Aralık ayları döneminde bu yardım için 49 bin 877 kişi başvuru yaptı, başvuruların dörtte üçü reddedildi.

  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum