Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ülkedeki otel işletmecilerinin yüzde 65'i iflas hazırlığında

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi, tüm dünyada turizm sektörüne büyük bir darbe indirirken Yunanistan'da otel işletmecilerinin önemli büyük kısmının iflas hazırlığı içinde olduğu belirtildi.

  • Reklam
Ülkedeki otel işletmecilerinin yüzde 65'i iflas hazırlığında
20 Nisan 2020 - 20:48
Reklam

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi, tüm dünyada turizm sektörüne büyük bir darbe indirirken Yunanistan'da otel işletmecilerinin önemli bir kısmının iflas hazırlığı içinde olduğu bildirildi.

 

Yunanistan Otel İşletmeciliği Odası tarafından otel işletmecilerinin katılımıyla yapılan ankete göre pandemi nedeniyle ertelenen ve ne zaman açılacağı belli olmayan yeni sezon öncesi iflas beklediğini belirtenlerin oranı yüzde 65 oldu. Bunların 18.3'ü iflası kuvvetle muhtemel bir seçenek olarak görürken, yüzde 46.6 da iflası ihtimal dahilinde gördüğünü kaydetti.

 

Yunanistan Otel İşletmeciliği Odası tarafından yapılan ankete katılan şirketlerin yüzde 95'i bu sezon gelirlerinde düşüş olacağını düşünürken bu düşüşün ortalama yüzde 56.3 oranında olacağı tahmin ediliyor. 

 

Ülkedeki tüm oteller, koronavirüsle mücadele kapsamında 30 Nisan'a kadar kapalı tutulacak olup bu sürenin bir müddet daha uzatılabileceği düşünülüyor. İyimser senaryoya göre 2020 turizm sezonunun açılışı için 1 Temmuz tarihi öngörülürken beklentiler, bu yıl Yunan otelcilik sektörünün toplam kaybının geçen yıla oranla 10 milyar euro seviyesinde olması yönünde.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum