Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Ülkenin Turizm Bakanı açıkladı! Aşı olmak isteyen turistlere kapılarını açıyorlar

Ülkenin Turizm Bakanı tarafından yapılan açıklamaya göre 17 Mayıs'tan itibaren Sputnik V ile aşısını yaptırmak isteyen turistlere özel bir kampanya düzenlenecek.

Reklam
Ülkenin Turizm Bakanı açıkladı! Aşı olmak isteyen turistlere kapılarını açıyorlar
12 Mayıs 2021 - 20:38
Koronavirüs nedeniyle hasataneye yatmış kişinin bulunmadığı Güney Avrupa'da İtalya Yarımadası içerisinde Avrupa'nın 5 mikrodevletinden biri olan San Marino Turizm Bakanı Federico Redini Amati 17 Mayıs'tan itibaren Sputnik V ile aşısını yaptırmak isteyen turistlere özel bir kampanya düzenleyeceklerini açıkladı.

Sputnik V aşısı sayesinde aşı turizmi kampanyası başlatabileceklerini açıklayan Turizm Bakanı Amati San Marino’da yaşamayan, İtalya’da ikamet etmeyen kişilerin Sputnik V aşısını yaptırma olasılığı olduğunu, bu yönde 17 Mayıs itibarıyla başlatmayı planladığımız bir kampanyalarının olduğunu duyurdu.

San Marino’ya gelmelerinin ardından turistlerin en fazla 28 gün içinde ikinci dozu da yaptırabileceğini ve birinci dozun ilk hafta vurulması gerektiğini kaydeden Bakan Amati, şu anda San Marino’da koronavirüs nedeniyle hastaneye yatırılmış olan kişi bulunmadığını ifade etti.

Sputnik V’nin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda ise başlatılacak olan kampanya ile ilgili olarak şu ifadelere yer verildi:

''Sputnik V ile büyük başarı elde eden San Marino, kapılarını aşı turizmi için açıyor. Rusya Doğrudan Yatırım Fonu bu amaçla ek sevkiyat gerçekleştirecek.''


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum