• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Ülkeye gelen her turiste para verecekler!

Hükümet tarafından alınan karar doğrultusunda turizmi canlandırmak için ülkeye gelen her yabancı turist başına ödeme yapılacağı açıklandı.

  • Reklam
Ülkeye gelen her turiste para verecekler!
17 Mart 2023 - 16:50
Reklam
Reklam
Reklam
Uzakdoğu ülkesi Tayvan'ın 2023 yılının başında ülkeye 6 milyon ziyaretçi çekme çabasının bir parçası olarak onayladığı, ülkeyi ziyaret eden turistlere para desteği projesi hayata geçiyor.

Güneydoğu Asya ülkelerinin en gözde turistik merkezlerinin başında gelen Tayvan'da Turizm Bürosu tarafından yapılan açıklamada, 15 Nisan'dan itibaren ülkeyi gelen her bir turiste 5 bin Tayvan doları yaklaşık 3 bin 106 TL verileceği duyuruldu.


Bir turist grubundan bağımsız olan gelenlere 5 bin, en az 8 kişilik tur gruplarına 10 bin yaklaşık 6 bin 612 TL ve 15'den fazla üyesi bulunan gruplara ise en fazla 20 bin Tayvan doları 12 bin 441 TL verileceğini söyleyen Turizm Bürosu Genel Müdür Yardımcısı Lin Hsin-jen paranın nakit şeklinde değil kartla verileceğini belirtti.


Bununla birlikte tüm bunlara ek olarak otel hizmetlerinin kapasitesini artırmak için, işverenlerin yeni kat hizmetleri ve temizlik personelinin maaşını belirli bir düzeye yükseltmesi halinde, Bakanlık tarafından her işverene işçi başına aylık 5 bin NTD (3 bin 93 TL) ikramiye verilecek.

Para desteğinden 90 bin grubun yararlanabileceğinin düşünüldüğü Tayvan'a koronavirüs salgınından önce  yılda yaklaşık 11 milyon turist geliyordu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum