Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ünlü isimlerden Müzede Selfie Günü'ne yoğun ilgi

Dünya genelinde müzelere ilgiyi artırmak üzere sosyal medya üzerinden başlatılan “Uluslararası Müzede Selfie Günü” etkinliğine, Türkiye’de vatandaşlar bu yıl yine büyük ilgi gösterdi.

  • Reklam
Ünlü isimlerden Müzede Selfie Günü'ne yoğun ilgi
15 Ocak 2020 - 20:00
Reklam

Dünya genelinde müzelere ilgiyi artırmak üzere sosyal medya üzerinden başlatılan “Uluslararası Müzede Selfie Günü” etkinliğine, Türkiye’de vatandaşlar bu yıl yine büyük ilgi gösterdi. Türkiye’nin tanınmış isimleri de müzelerde özçekimler yaptı.   

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından #museumselfiedayturkey ve #müzedeselfiegünü etiketleri ile sosyal medyadan başlatılan özçekim yarışması ile vatandaşlar müzelere davet edilirken, ünlü isimler de etkinliğe sosyal medya hesaplarından destek verdi.    

 


Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu Başkanvekili Yazar Prof. Dr. İskender Pala Türk İslam Eserleri Müzesi'ni, sinema ve dizi oyuncusu Ekin Koç Kariye Müzesi'ni, BKM oyuncuları Ezgi Özyürekoğlu, Cihan Talay ve Gürhan Altundaşar İstanbul Arkeoloji Müzesi'ni, oyuncu ve oyun yönetmeni Seren Fosforoğlu ile küçük kızı Nil Fosforoğlu Galata Mevlevihanesi'ni, oyuncular Asuman Dabak ile Fadik Sevin Atasoy Rumeli Hisarı’ndaki Hisarlar Müzesi'ni ziyaret etti.Sanatçılar müzelerdeki özçekimlerini Bakanlığın etiketleriyle sosyal medya hesaplarından paylaştılar.Bakanlıktan Ödüllü Özçekim Yarışması

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müzede Selfie Günü etkinliği kapsamında Türkiye'deki müzelerin uluslararası alanda tanıtımı ve yediden yetmişe tüm vatandaşların müze bilincini geliştirmek için sosyal medya üzerinden ödüllü bir yarışma düzenledi. Türkçe, İngilizce, Rusça ve Arapça dillerinde duyurusu yapılan yarışma kapsamında bu gece yarısına kadar katılım sağlanabilecek. Ülkedeki müzelerden, belirlenen etiketlerle Instagram, Twitter ve Facebook üzerinden paylaşılan öz çekimlerden Bakanlıkça seçilen öz çekim sahiplerine ödül verilecek. Yarışma neticesinde birinci olan Türk katılımcıya MüzeKart, uluslararası katılımcıya ise Türkiye'de bulunacağı tarihte Devlet Opera ve Balesinin etkinliklerinden davetiye armağan edilecek.Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen bu etkinliğine katılmak isteyen sosyal medya kullanıcılarının, Türkiye'deki müzelerden #museumselfiedayturkey ve #müzedeselfiegünü etiketleri ile öz çekimlerini paylaşması gerekiyor.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum