Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Ünlü kayak merkezinde korona alarmı! 2 otel karantinaya alındı

Türkiye ile dünyanın bir çok ülkesindeki zenginlerin gözde kış tatili merkezi olan İsviçre’nin St. Moritz Kasabası’nda mutasyona uğramış koronavirüs paniği yaşanıyor.

Ünlü kayak merkezinde korona alarmı! 2 otel karantinaya alındı
18 Ocak 2021 - 19:06
Reklam
Geçtiğimiz hafta kızak (bobsleigh) yarışlarının yapıldığı ve yavaş yavaş dolmaya başlayan St. Moritz'teki kayak merkezinde 12 kişide, mutasyona uğramış koronavirüs tespit edildi.

İsviçre’nin doğusundaki Grisons kantonunda yer alan 5.200 nüfusa sahip modern kış sporlarının merkezi olarak bilinen St. Moritz’te yetkililer iki otelde yaklaşık 12 vaka tespit edildiğini açıkladı.


Toplumu ve ziyaretçileri korumak için iki otelin hemen karantinaya alındığını, çalışanlara ve turistlere koronavirüs testi yapılmaya başandığını belirten yetkililer mutasyonlu virüsün, Güney Afrika’da görülen türden olduğunu açıkladı.

Bölgede çok sayıda otel olduğu bilinirken koronavirüs tespit edilen kişilerden bazılarının yabancı olduğu belirtildi. Salgının iki son derece lüks oteli kapsadığı belirtilirken St. Moritz'teki iki çok pahalı ve zenginlere hizmet veren Badrutt's Palace ile Grand Otel Kempinski olduğu açıklandı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum