Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Uzay turisti olmak için milyon dolarlar havada uçuşuyor!

Amazon kurucusu Jeff Bezos liderliğindeki Blue Origin'in uzay macerasına katılmak isteyenler açık artırma ile teklif vermeye başladı.

  • Reklam
Uzay turisti olmak için milyon dolarlar havada uçuşuyor!
20 Mayıs 2021 - 11:46
Reklam
Blue Origin geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada ilk astronot ekibini 20 Temmuz’da uzaya uçuracağını ve onlarla gidecek kişinin, müzayede ile satışa sunulan bilete en yüksek teklifi veren kişi olacağını açıklamıştı.

Amazon kurucusu Jeff Bezos liderliğindeki Blue Origin, yakın gelecekte düzenli bir uzay turizmi hizmeti başlatmayı hedefliyor. Temmuz ayındaki fırlatma, 2015’ten bu yana New Shepard roketinin 14 başarılı test uçuşunun ardından mürettebatlı ilk görev olacak. Blue Origin, tekliflerin kimlere ait olduğuna dair herhangi bir ayrıntı açıklamıyor. En yüksek teklifi veren kişinin kimliği, müzayedenin son aşamasında yani 12 Haziran’da açıklanacak.


Kapalı tekliflerin kabul edildiği açık artırmanın ilk süreci 5 Mayıs’tan 19 Mayıs’a kadar sürdü. 136 ülkeden 5.000’den fazla kişi teklif gönderdi ve Blue Origin, çarşamba günü en yüksek teklifi 1.4 milyon dolar olarak açıkladı. Ancak çarşamba günü açık artırmanın halka açık aşamasında birkaç saat içinde, en yüksek teklif 2.4 milyon dolara ve ardından 2.8 milyon dolara çıktı.


En yüksek teklifi veren, Blue Origin’in Batı Teksas çölündeki uzay istasyonundan 20 Temmuz’da Blue Origin’in New Shepard roketiyle Karman hattına heyecan verici bir yolculuğa çıkacak.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum