Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

Yabancı turist azlığı define avcılarını da vurdu!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle sınırların kapanmasından sonra uygulanan seyahat kısıtlamaları turizm sektörünü vurdu.

Yabancı turist azlığı define avcılarını da vurdu!
08 Kasım 2020 - 14:52
Reklam

Seyahat kısıtlamaları ve vaka sayılarındaki artışla birlikte sınırların kapatılması ve uçuşların durdurulması sonrasında yabancı turist sayısında büyük düşüş yaşanırken, turist azlığından turizmciler kadar sahilde define arayanlar da şikayetçi.

Sahilde dedektörle tarama yaparken sadece yüzük bulan ve yabancı turistlerin azlığından şikayet eden define avcıları yerli turistlere sitem ederek "Şu an çıksa çıksa lira çıkıyor.'' dediler.


Turizm sezonunun yavaş yavaş bitmesiyle birlikte sahillerde yabancı turistlerin azalması, define avcılarını da sıkıntıya sokarken, Alanya ve Manavgat sahillerine detektörleriyle gelerek altın, para ve değerli maden arayan define avcıları sahil bandı boyunca sadece yüzük bulunca sitem etti.
Reklam


Bu sene turist olmadığı için aramalarının pek de verimli olmadığını söyleyen define avcıları ''Turist olduğu zaman bereketli oluyor, herkes kazanıyor. arada biz de 1-2 euro buluyoruz. Şu an çıksa çıksa lira çıkıyor. 10 lira bulsam 1 euro yapmıyor" diyerek, yerli turistlere de sitem etti.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum