Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Yabancıya konut satışında turizm detayı!

Yabancıya konut satışında ciddi potansiyel barındıran Antalya'da, Mart ayında geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 52'lik bir artışla 889 konut satışı gerçekleşti.

  • Reklam
Yabancıya konut satışında turizm detayı!
24 Nisan 2021 - 14:51
Reklam
Turizm başkenti Antalya'nın yabancı yatırımcılarının radarında olduğunu söyleyen Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, kent genelinde gayrimenkul yatırımlarının arttığını dile getirdi.

Antalya 90 ülkeden 94 binden fazla yerleşik yabancıya ev sahipliği yaparken Rusya, Almanya ve İran sermayeli firmalar başta olmak üzere 108 ülkeden de yatırımcının radarına girdi. 


Yabancıya konut satışında Antalya'nın yıllardır İstanbul'dan sonra ikinci sırada yer aldığını ancak Mart ayı verilerine göre kentin ilk sırada bulunduğunu dile getiren ATSO Başkanı Çetin yabancı yatırımcı konusunda da Antalya'nın ciddi potansiyel barındırdığını söyledi.


Koronavirüs salgınına rağmen Antalya'nın gerek ticaret gerekse iklim açısından cazibesini devam ettirdiğini belirten Çetin yerleşik yabancı sayısının çoğalmasıyla konut satışlarında da artışın sürdüğünü, salgına rağmen yabancının, Antalya'da bir potansiyel görüp yatırım yapmaya devam ettiğini dile getirdi.


ATSO'da 4 bin 800 yabancı ortaklı üye bulunduğunu aktaran Çetin şunları söyledi:

''Türkiye'de en çok yabancı üyesi bulunan odayız. Üyelerimizin dörtte biri Alman, dörtte biri Rus. Tatil yapmaya gelenler, Antalya'daki potansiyeli araştırıp ya şirket kuruyor ya da konut alıyor. Turizm de yatırımı ve konut satışını pozitif yönde etkiliyor. Antalya hem tatil yapılacak hem de yatırım yapılacak bir şehir olarak ön plana çıkıyor. Turizmin yabancı yatırımcı çekme konusunda gözle görülür bir faydası var. Turist olarak gelenler Antalya'nın farkına varıyor, bu nedenle yabancı üye sayımız çok fazla. Turizm yatırımı da getiriyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Zafer Cengiz
    1 yıl önce
    YANİ.. ATSO NIHAYET "GENİŞ TURIZM AÇILI EKONOMİSİNİN TURİZMCİLER ve TURİSTLERE ENDEKSLİ OLMADIĞINI" ANLAMAYA BAŞLIYOR GALİBA..? TAG