Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Yakıt parası olmayan havayolu şirketi uçuşlarını iptal etti

Düşük maliyetli havayolu şirketi Yakıt parasını ödeyemediği için uçuşlarını iptal etti.

Reklam
Yakıt parası olmayan havayolu şirketi uçuşlarını iptal etti
03 Aralık 2020 - 17:39
Reklam
31 Ekim 2 Kasım tarihleri arasındaki uçuşlarını da yakıt alamadığı için iptal eden ve 3.099 yolcusunu mağdur eden Meksika merkezli düşük maliyetli havayolu şirketi Interjet, ikinci kez aynı sıkıntıdan dolayı uçuşlarını iptal etti.

Mexico City ile Cancun, Monterrey, Cozumel, Guadalajara ve Mwrida arasında yapılması planlanan 19 uçuşunu bu sabah iptal eden Interjet, hafta sonu, Mexico City ile Cancun, Monterrey ve Cozumel arasındaki diğer 24 uçuşunu da yolculara haber vermeden iptal etti.

2020 boyunca neredeyse on yıl öncesine giden borçlardan kaynaklanan aksaklıklarla boğuşan ve koronavirüs salgınının havayolu endüstrisi üzerindeki etkileri nedeniyle bu yılki gelir kayıpları nedeniyle havayolu şirketinin  maddi durumu daha da kötüleşti.


Cuma gününden itibaren grev tehdidinde bulunan 5.000’den fazla çalışanına 5 ödeme periyodu ile geriye dönük ödenmemiş ücret borcu olan havayolu şirketiyle ilgili olarak tüketici koruma kurumu Profeco, geçtiğimiz günlerde Meksikalılara Interjet’i kullanmamaları yönünde bir uyarı yayınlamıştı.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum