Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Yaş gruplarına özel tatil kredileriyle turizm desteklenecek

İstihdamı, vatandaşın gelirini korumak ve işletmeleri ayakta tutmak için Ekonomik İstikrar Kalkanı paketini hayata geçiren hükümet, normalleşme sürecinde de desteklerine devam edecek.

  • Reklam
Yaş gruplarına özel tatil kredileriyle turizm desteklenecek
30 Mayıs 2020 - 22:34
Reklam

İstihdamı, vatandaşın gelirini korumak ve işletmeleri ayakta tutmak için Ekonomik İstikrar Kalkanı paketini hayata geçiren hükümet, normalleşme sürecinde de desteklerine devam edecek.

 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan destek paketlerinde konuttan otomotive, turizmden beyaz eşya ve mobilyaya kadar pek çok alanda vatandaşlara ihtiyaçları için uygun maliyet ve vadeyle kaynak sağlanırken; bu sektörler de desteklenmiş olacak.

 

Ekonomi kaynaklarından edinilen bilgiye göre, kamu bankaları tarafından turizmi desteklemek amacıyla yaş gruplarına özel tatil kredileri sağlanacak. Çalışanlar ve emekliler için ayrı koşullarda olacak olan tatil kredisi ile emeklilere tatil ve seyahat için daha uygun maliyetli finansman verilecek.

 

Seyahat acentaları ve tur şirketleri tarafından emeklilere özel indirimli tatil kampanyalarının devreye alınabileceği, ayrıca ulaşımda da avantajlı fiyatların sunulabileceği ifade edilen tatil kredisi ile ilgili olarak detayların önümüzdeki günlerde belli olacağı belirtildi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum