• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Yaşlı kadın turistlerin ülkeye gelmesi diplomatik kriz çıkardı!

Son yıllarda çok sayıda yaşlı, emekli İngiliz kadın turistin ülkeye giderek aşkı bulma çabaları İngiltere ile kriz yarattı.

  • Reklam
Yaşlı kadın turistlerin ülkeye gelmesi diplomatik kriz çıkardı!
18 Ağustos 2022 - 04:49
Reklam
Gambia hükümeti, genç erkekleri hedef alan İngiliz kadın turistlerin ülkeye gelmemesi için çağrıda bulunurken yoksulluğun had safhada olduğu ülkede turizm konusunda yetkili kurum ve kuruluşlar, kaliteli turistleri ülkeye çekmek için harekete geçti.

Onlarca yıldır seks meraklısı büyükannelerin ülkeye gelerek yoksulluk içindeki genç erkekleri bulmaya çalışmasından sonra yetkililerin harekete geçtiği yorumunu yapan İngiliz medyası eski bir İngiliz kolonisi olan Gambiya’ya orta yaşlı ve yaşlı İngiliz kadın turistlerin 1990’larda tur paketleri aracılığıyla gittiğini hatırlatırken Kaliteli turistler istediklerini belirten Gambiya Turizm Yönetimi Direktörü Ebubekir Camara ise ''Biz ülkemizden keyif alan ve kültürünü merak eden turistlerin gelmesini istiyoruz fakat sadece seks için ülkeye gelen turistleri istemiyoruz.'' dedi.


Yaşlı İngiliz kadınlarla Gambiyalı genç erkeklerin önce internet ve sosyal medya üzerinden tanıştığı ve daha sonra da kadınların Gambiya’ya gittikleri öğrenilirken yüksek işsizlik oranı ve düşük maaşlar sebebiyle 2.5 milyon nüfuslu Gambiya’da genç erkekler daha rahat bir yaşam için yaşlı kadınlarla ilişkiye girmeyi tercih ediyor. Gambiya’da birçok erkek kendini pazarlamak zorunda kalırken birkaç gün için 200 pounda yakın para kazanıyor. Bu da genelde bir aylık maaşa denk geliyor.


İngiltere’nin çok okunan tabloid gazetelerinden Daily Star’a konuşan tur rehberi Kausu Samateh insanların yoksul oldukları için başka bir şansları olmadığını, burada yaşayanların Avrupa’ya gitmenin daha iyi bir seçenek olduğunu düşündüğünü belirterek buradaki erkeklerin yaşlı kadınların onları alıp İngiltere’ye götüreceklerini umut ettiğini belirtti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ufuk Sönmez
    1 ay önce
    Dünyanın bir çok ülkesinde tarih kültür gurme doğa turizmine ek olarak sex turizmi çok popüler hale geldi. Hatta bu konuda Uzakdoğu eski Demirperde Ülkeleri ve Latin Amerika ülkeleri birbiri ile yarışıyor.