Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Yer Antalya! 5 yıldızlı otelde skandal

Ailesi ile birlikte turizmin başkenti Antalya’ya tatil için gelen 15 yaşındaki Alena Smetanina cinsel saldırıya uğradı.

  • Reklam
Yer Antalya! 5 yıldızlı otelde skandal
14 Eylül 2020 - 08:57
Reklam

Ailesi ile birlikte turizmin başkenti Antalya’ya tatil için gelen 15 yaşındaki Alena Smetanina, iddiaya göre kaldığı 5 yıldızlı otelde garson olarak çalışan D. tarafından kendi odasında cinsel istismara uğradı.

Yaşanan olaydan sonra resepsiyona giderek giderek polis veya jandarma ekibinin otele çağırılmasını talep eden 15 yaşındaki Alena Smetanina'nın annesi Iuliia Skvortsova’ya otel yetkililerinin ısrarla Markamız zarar görür diyerek olayın üzerini örtmeye çalışmaları üzerine anne ve kızı kendi imkanlarıyla jandarma ve Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek otel yetkilileri ve garson hakkında suç duyurusunda bulundu.Hem Kültür ve Turizm Bakanlığı hem de Akdeniz Turistik Otelciler Birliği’ne (AKTOB) dilekçe yazarak şikayette bulunan Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolosluğundan konsolos Ivan Stepanov “İğrenç olayı saklamak isteyen otel yöneticilerinin misafirperverlik ilkeleri ile hiç bağdaşmayan, Türk otelciliğinin yüksek standartlarını hiçe sayan bu tür davranışların kabul edilemez olduğunu bildirir, gereğinin yapılmasını talep ederiz” ifadelerini kullandı.


Olayın gece saat 01.00 sularında kendisine bildirildiğini söyleyen otelin genel müdürü Fatma Doğan yaptığı açıklamada personelinin, erkek garsonlarının bir kız turiste tacizde bulunduğunu, Jandarmaya şikayet etmek istediklerini söylediğini belirterek şunları söyledi:''Jandarma anında olaya gelir ama kadın, şikayet etmek istiyorum, derse kolluk kuvvetleri gelmez. Kadına anlatın kolluk kuvvetlerine gitsin dedim. Suçlanan garson 4 yıldır bizimle çalışıyor. Rus kızımızı bir başka tatilci ile öpüşürken görmüş. Gece müdürümüz de kızı öpüşürken görmüş. Kız da odasının önünden geçen garsonumuzu durdurup Anneme sakın söyleme demiş. İddia da bu diyalog sonrası ortaya çıktı.”

Yapılan şikayet sonrasında gözaltına alınan otel çalışanı garson şüpheli D., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.


  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum