Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

'Yılbaşı için yurt dışından yoğun rezervasyon alıyoruz'

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği Bașkanı Tacettin Özden yılbaşı rezervasyonları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
'Yılbaşı için yurt dışından yoğun rezervasyon alıyoruz'
30 Kasım 2021 - 09:55
Reklam
2020 yılına oranla çok iyi bir sezon geçirdiklerini, turizmdeki hareketliliğin bu yıl iyi olmasına rağmen koronavirüs salgını öncesini içeren 2019'daki rakamları yakalayamadıklarını anlatan Özden bu sezonun 2019 yılına göre yüzde 30 daha az bir rakamla kapatacaklarını söyledi.

Kış sezonunda açık olan bütün otellerin bir şekilde iş yaptığını, dolayısıyla turizmde bu sene bir hareket olduğunu ve bir sıkıntı yaşamadıklarını kaydeden Özden şunları söyledi:


''Güvenli turizm sertifikası alan oteller bunu düzgün şekilde uyguladı, salgın veya sağlık sıkıntıları yaşamadılar. Kış sezonunda yabancı turist hareketliliği de sürüyor. Yılbaşı için de umut veren gelişmelerin yaşanıyor. Yılbaşında ciddi bir talep var. Bazı oteller yabancılarla anlaştı ve bu oteller zaten dolmuş durumda. Bunun dışında yerli pazarda da ciddi bir talep var. İlçede yılbaşı için çok fazla otel açık değil ama açık otellerin de önemli oranda dolacağını düşüyorum. Bu da sezonu iyi kapatacağımız anlamına geliyor. Kayıpların tamamını telafi edemeyiz ama iyi kapatacağız. Bölgemizde dış talepte Balkan ülkeleri ağırlıklı. Bulgaristan başta olmak üzere Romanya ve diğer ülkelerden ayrıca Almanya'dan rezervasyonlar var. Antalya bölgesinde ise hem Balkanlar hem Rusya'dan talep var.''


Yerli misafirler için 2, Balkanlar'dan gelen turistler için ise 4 günlük paket programlar hazırladıklarını bildiren Özden, Noel nedeniyle farklı Avrupa ülkelerinden 23 Aralık'tan itibaren 10 günlük paket satışlarının da başladığını sözlerine ekledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum