Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Yılın ilk iki gününde 86 otel satışa çıktı!

Koronavirüs salgını döneminde en fazla darbe yiyen, en ağır yükü omuzlarında hisseden turizm sektörünün lokomotifi otellerde yeni yılla birlikte yaprak dökümü hızlandı.

Reklam
 Yılın ilk iki gününde 86 otel satışa çıktı!
04 Ocak 2021 - 05:28
Reklam

Yeniden yapılandırma, öteleme ve kredi ödeme kıskacındaki binlerce otel satılığa çıkarıldı.

Gayrimenkul satışı yapılan internet sitelerinde satışa çıkarılan turistik tesis ve otel sayısı 2 bine yaklaşırken yeni yılın ilk iki gününde sadece sahibinden.com'da satışa çıkarılan otel sayısı 86 oldu.


Antalya ile İstanbul otel satış sayısında liderliği elinde tutarken, Türkiye'nin bir çok bölgesinde 5 yıldızlısından butik oteline binlerce otel satışa çıkarıldı.


Yaşanan kaosla ilgili olarak işletme sahiplerinin 2021 yılının sonunu görememe endişesiyle, hiç olmazsa mallarının bir kısmını kurtarma kaygısıyla hareket ederek sahibi oldukları tesisleri bankalara kaptırmaktansa satıp paraya döndürme düşüncesinde olduklarını belirten Ege Turistik ve İşletmeler Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, en ağır yükü omuzlarında hisseden sektörün acilen özel hibe ve desteklere ihtiyacı olduğunu söyledi.


Yıllarca devletin bu sektörden destek aldığını belirten Mehmet İşler, ''Kazancımıza ortak oldu. Sermayeyi arttırdık, ona da ortak oldu. Şimdi ortada bir zarar varken neden ortak olmuyor? Zararı tek başına sektörün omuzlarına yüklüyor.'' ifadelerini kullandı.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum