Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Yolcuların nereye ineceklerini bilmedikleri uçuşlar başlattılar!

Ülkenin ulusal hava yolu şirketi yolcu sayısını artırmak ve ülke turizmini canlandırmak için yola çıkanların nereye ineceklerini bilmedikleri uçuşlar başlattı.

  • Reklam
Yolcuların nereye ineceklerini bilmedikleri uçuşlar başlattılar!
03 Mart 2021 - 18:06
Reklam
1990’lı yıllarda oldukça popüler olan, inilecek havalimanının bilinmediği günübirlik yolculukların bir amacının da nostalji yapmak olduğu açıklandı.

Salgın nedeniyle sınırların 2022’den önce açılmayacağından yola çıkan Avustralya’nın ulusal hava yolu şirketi Qantas, yolcu sayısını artırmak ve ülke turizmini canlandırmak için yola çıkanların nereye ineceklerini bilmedikleri uçuşlar başlattı.


Asya Pasifik Havayolları Birliği’nin verilerine göre Ocak 2020’de 33.5 milyon kişi uçak yolculuğu yaptığı bölgede 2021 yılı Ocak ayında uçak yolculuğu yapan yolcu sayısı geçen yılın sadece yüzde 4’ü kadar gerçekleşti. Yolcu sayısındaki sert düşüş hava yolu şirketlerini ciddi zarara soktu; işten çıkarmalar başladı.

Bu süreçte uçak yolculuğuna özendirmeyi ve ülkenin farklı bölgelerinde turizme katkı sağlamayı amaçlayan Qantas’ın son taktiği gizemli uçuşlar oldu. Şirketin yeni kampanyası kapsamında yolcular Brisbane, Melbourne ve Sydney’den kalkan uçaklara binecek ve ülkedeki herhangi bir havalimanına inecek.

737 Avustralya dolarından (4 bin 224 lira) başlayacak biletler sadece uçak yolculuğunun değil gidilen kentteki bir günlük aktivitelerin masrafını da karşılayacak.

Yapılacak olan gizemli uçuşlarla ilgili açıklamalarda bulunan Qantas Air yetkililer şu ifadeleri kullandı:

''Görünen o ki salgın nedeniyle 2022’ye kadar uluslararası uçuşların normale dönmesi zor görünüyor. Biz de hem kendi yolcu sayımızı artırmak hem de ülke turizmine ve ekonomisine katkıda bulunmak için böyle bir yola başvurduk.''

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum