Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Yükselir Group'tan İspanya'ya 850 milyon euroluk otel yatırımı

Başta inşaat olmak üzere, marina, doğalgaz, petrol ve turizm gibi alanlarda faaliyet gösteren Yükselir Group İspanya'da Madrid ve Barcelona'ya toplam 850 milyon euro'luk otel yapacağını duyurdu.

Reklam
Yükselir Group'tan İspanya'ya 850 milyon euroluk otel yatırımı
07 Şubat 2020 - 11:25
Reklam

Başta inşaat olmak üzere, marina, doğalgaz, petrol ve turizm gibi alanlarda faaliyet gösteren Yükselir Group İspanya'da Madrid ve Barcelona'ya toplam 850 milyon euro'luk otel yapacağını duyurdu.

 

Yükselir Group, İspanya'da iki adet 5 yıldızlı otel yatırımı yapacağını açıkladı. Enerji başta olmak üzere farklı 14 sektörde yatırımları bulunan Yükselir Group Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Yüksel, hayata geçirecekleri yeni projelerin hem kendileri açısından hem de Madrid ve Barcelona lüks turizmi açısından bölgeye büyük değer sağlayacağını dile getirdi. Yüksel ''2022 yılında bu otellerimiz faaliyete geçince herkes bu bölgede Türk otelciliğini konuşacak'' dedi.

 

Şirket, başkent Madrid'e 240 odalı, Barcelona'ya ise 280 odalı otel projesinin toplam yatırımın 850 milyon euro'yu bulacağını açıkladı. Devlet yetkilileriyle 2 yıldır yapılan görüşmeler sonucunda gerekli tüm izinlerin alındığı, otel projesinin de tamamıyla hazırlandığı belirtildi. Otel yapımlarının 2020'nin ilk yarısında başlayıp 2022 yılı içerisinde de iki otelin de faaliyete geçmesi planlanıyor. Yükselir Group, daha önce de İspanya'nın turistik birçok bölgesinde yatırım kararı almıştı. İbiza, Kanarya Adaları, Costa del Sol gibi bölgelerde 5 yıldızlı ve 300'den fazla odası olan lüks ve özel oteller yapmaya odaklanan şirket, önceki senelerde bu bölgeye 500 milyon Euro'luk yatırımda bulunmuştu.

İspanya'ya yapacakları yatırımlarla Türk turizm anlayışına da yeni bakış açıları getireceklerini söyleyen Yükselir Group Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Yüksel hedeflerinin iç pazar değil dış pazar olduğunu ifade ederek, yabancı ülkelere yaptıkları ve yapacakları yatırımlarla Türkiye'nin de tanıtımında büyük rol oynadıklarını belirtti. Yüksel şunları dile getirdi: "Turizm denildiği zaman akla direkt turistik bölgelerimiz ya da bize gelen yabancı turistler geliyor. Aslında Türk turizminin otelcilik boyutu da çok önemli. Kalitemiz, hizmetimiz, insan odaklı bakış açımız yurtdışında farklılık yaratıyor. Bu nedenle birçok ülkede olduğu gibi İspanya'da da bu farklılığı sunmayı hedefliyoruz. Bu nedenle hem Madrid hem de Barcelona'da lüks şehir otelleri konseptiyle 2 adet lüks otel yatırımı yapacağız. Bu farklılığı yaratmak en büyük görevimiz. En iyisini yapacağımızın da farkındayız. 2022 yılında bu otellerimiz faaliyete geçince herkes bu bölgede Türk otelciliğini konuşacak"

 

2005 yılında kurulan Yükselir Group petrol, inşaat, turizm, marina, doğalgaz, havacılık, lojistik, yenilenebilir enerji, bilişim, enerji makineleri üretimi, ve hayvancılık olmak üzere birçok sektörde faaliyet gösteriyor. Bünyesinde 14 şirket ve 45 binin üzerinde çalışanı bulunan Yükselir Group'un İspanya'nın yanı sıra İngiltere, Türkiye, Fransa, Avusturya, Almanya, Hollanda, İtalya, İsviçre, Ukrayna, Danimarka, Yunanistan, Irak, ABD, Belarus, Kanada, İran, Lübnan ve Rusya'da da yatırımları bulunuyor.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Coşkun Durukan ORGANİZASYON VE EXTRA PERSONEL HİZMETLERİ
    1 yıl önce
    Yurt dışına yatırım yapmak yerine Türkiye pazarına yatırım yapsak Türk trizmini arttırsak turizmde çalışanların emeklerinin karşılığını vermek daha dogru bir yatırım olmazmı