Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Yükselir Group'tan Malta'ya lüks butik otel yatırımı

Yükselir Group, Malta'ya lüks bir butik otel inşa edeceğini duyurdu.

Reklam
Yükselir Group'tan Malta'ya lüks butik otel yatırımı
31 Ekim 2019 - 11:03
Reklam

Başta inşaat olmak üzere, marina, doğalgaz, petrol ve turizm gibi alanlarda faaliyet gösteren Yükselir Group, turizm alanındaki yatırımlarını Malta'ya taşıyacağını duyurdu.. 110 odalı olması planlanan otel için, şirket tarafından 120 Milyon Euro'luk bütçe ayrıldığı belirtildi.

 

Yapılacak olan otel yatırımıyla ilgili olarak şirket tarafından yapılan açıklamada, otelin yapımı için 120 milyon euro'luk bütçe ayrıldığı, otelin çok farklı ve lüks bir konseptte olmasının hedeflendiği belirtildi.

 

110 odalı olacak ve içerisinde kral süiti, normal süit ve normal odaların yer alacağı lüks otelin mutfağı da turistlerin ilgisini çekecek. Otelde yemek anlamında Malta mutfağı ön planda olacak. Bunun yanı sıra Uzak Doğu, Türk ve İtalyan mutfağından harika menüler sunacak farklı restoranlar açılması da plan dahilinde. Otelin ayrıca etkinlikler için ayrı bir etkinlik salonu da olacak. Burada konferanslar, partiler, düğünler, seminerler, toplantılar ve çeşitli eğlenceler düzenlenebilecek.

 

Malta'nın Gozo Adası'nda yapılacak lüks otel plana göre hazır tarihi bir binaya yapılacak ya da sıfırdan inşa edilecek. Bu aşama devlet yetkilileri ile yapılacak görüşmeden sonra kesinleşecek. 

 

Yükselir Group Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Yüksel, Malta'ya yapılacak turizm yatırımı konusunda yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

 

"Malta, her açıdan özel bir ülke. Gozo Adası da bu anlamda bizim için harika bir seçenek oldu. Bu bölgede ihtiyaç olan lüks turizmini canlandırmak için böyle bir projeye imza atacağız. Tamamen özel konseptte tasarlayacağımız otelimizin tasarımında da dünyaca ünlü markalarla iş birliği içinde olacağız. Bu şekilde hem firmamızı hem de Türk turizmini orada en iyi şekilde temsil etmiş olacağız. Bu ülkemize de, markamıza da ciddi anlamda katkı sunacak."

 

Yükselir Group'un Gozo Adası'na yapmayı planladığı butik otelin farklı bir boyut sunacağını söyleyen Yükse ''Butik olması nedeniyle, Malta'daki ihtiyacı karşılayacak olan otel Malta'nın da turizmine ciddi anlamda katkı sağlayacak. Malta'nın ihtiyacı olan üst düzey turistin ilgisini çekeceğiz"ifadelerini kullandı.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum