Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Yunanistan 25 ülkeden turist kabul etmeye başlıyor

Geçtiğimiz günlerde Turizm Bakanı Haris Theoharis tarafından turizm endüstrisinin yeniden faaliyetlerine başlaması için hazırlanan kapsamlı önlemleri açıklanmasının ardından Yunanistan'dan önemli bir adım daha geldi.

Reklam
Yunanistan 25 ülkeden turist kabul etmeye başlıyor
27 Mayıs 2020 - 19:39

Geçtiğimiz günlerde Turizm Bakanı Haris Theoharis tarafından turizm endüstrisinin yeniden faaliyetlerine başlaması için hazırlanan kapsamlı önlemlerin açıklanmasını ardından Yunanistan'dan önemli bir adım daha geldi.

 

Ekonomisinin yüzde 20’sini turizm gelirleri oluşturan Yunanistan'da 14 gün karantina kuralının uygulanmayacağı seyahatlerin, Haziran ayının ortasından itibaren başlayacağı belirtilirken önümüzdeki günlerde hangi ülkelerden turist kabul edileceğine dair bir listenin de yayınlanacağı açıklandı. Yunanistan'ın aralarında İsrail ve Almanya’nın da bulunduğu 20 ila 25 ülkeden turist kabul edeceği, Orta Avrupa ve Balkan ülkelerinin de yer alacağı ifade edildi.


Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis, Yunanistan’ın Alman turistleri 15 Haziran’dan itibaren kabul etmeye başlayacağını duyurmuştu. Yunan adalarına uluslararası uçuşların da 1 Temmuz tarihinden itibaren başlatılması planlanıyor. Yunanistan, İtalya, İspanya ve Hollanda haricinde Avrupa Birliği üyesi ülke vatandaşlarını 14 gün karantinada kalmaları koşuluyla ülkeye kabul edecek. İngiltere ve AB üyesi olmayan ülke vatandaşlarıysa Yunanistan’a kabu edilmeyecek.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum