Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

10 TL'ye ev satılan bölgeden turist için yeni hamle! Kira yardımı, 30 Bin Euro destek

1 Euro'ya satışa çıkardığı evlerle gündeme gelen İtalya 2 köyündeki yeni projeyle dünyanın birçok yerinden insanları kendine çekmeye çalışıyor

  • Reklam
10 TL'ye ev satılan bölgeden turist için yeni hamle! Kira yardımı, 30 Bin Euro destek
10 Mayıs 2021 - 14:04
Reklam
Koronavirüs salgınıyla birlikte uzaktan çalışma birçok kişi için bir olasılık haline geldi.

İtalyan kasabasına taşınmak, birçok insanın tercih ettiği bir durumken, alınan yeni karar bunu cazip hale getirirken alınan kararla İtalya iki destinasyonuna taşınan ve uzaktan çalışanlara para ödeyecek.


İtalya'nın uzun vadeli olarak taşınmaya ve evden çalışmaya karar veren herkesin kirasının yüzde 50'sine kadarını ödeme kararı aldığı iki lokasyondan biri Toskana'daki Santa Fiora ve diğeri Lazio'daki Rieti.  Adaylar için aranan en büyük şart aktif bir işinin olması.


İtalya'nın kampanya başlattığı bölgelerdeki köylerde yüksek hızlı interneti artırma için çalışmalar sürerken, Toskana'nın kalbinde yer alan ortaçağ köyü Santa Fiora, Monte Amiata doğal rezervinde yer alıyor.


Kiraların genellikle aylık 300 ile 500 euro arasında değiştiği bölgeden bir ev kiralamak isteyen çalışanlara, iki ile altı aylık uzun süreli kalışlar için 200 euro veya toplam kiranın yüzde 50'sine kadar verilecek.

Kira kuponunun kısmen tatil için ödenen bir ödeme olmadığını vurgulayan Santa Fiora belediye başkanı Federico Balocchi yaptığı açıklamada şunları söyledi:

''Yaptığımız kampanya ara sıra gelip dokunup giden turistleri değil, köy hayatımızı gerçekten denemek isteyen insanları hedef alıyor. Amaç, insanları buraya taşınmaya ve sanal olarak buradan çalışmaya teşvik etmek. Santa Fiora'nın esnek ofisler haline gelmesini istiyoruz.''

İstenen şartlar ise şu şekilde:

Çalıştığınıza dair bir belge iletmeniz ve bu belgede özellikle ne iş yaptığınızın ayrıntılı bir şekilde yazması lazım. Bunun başvuru formunuz ile birlikte iletilmesi gerekiyor. Emekli maaşı alan kişiler taşınmaya davetli ancak hala bağımsız, profesyonel veya çevrimiçi olarak çalışmadıkları sürece ödemelerden yararlanamazlar.

İkinci olarak, şehirde bir yer bulduğunuzda, sözleşme ayrıntılarını ve yeni adresinizi içeren kira belgesini iletmeniz gerekecek. Eğer ki bölgeye yerleşen biri turizm sektörüne yatırım yapmaya karar verirlerse Santa Fiora yönetimi bir otel ve kahvaltı tesisi açmak veya eski bir konutu otel veya pansiyona dönüştürmek için yapılacak restorasyona 30 bin euroya kadar para vermeye hazır.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum