Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Vaka sayısını sıfırladılar, turizm sezonunu açıyorlar

Geçtiğimiz günlerde aşılanması tamamlanan ada halkı 2021 yaz sezonundan umutlu.

Reklam
Vaka sayısını sıfırladılar, turizm sezonunu açıyorlar
10 Mayıs 2021 - 13:14
Reklam
Dünya genelinde aşılama programlarına ilişkin sıkıntılar devam ederken diğer yandan durma noktasına gelen turizmi canlandırmak için çalışmalara başlayan Yunanistan ve Kıbrıs, bu alanda elini çabuk tutan ülkelerin başında geliyor.

Ana geçim kaynağı turizm olan ada sakinleri geçtiğimiz sezon umduklarını bulamazken Mart ayında vaka görülmeyen ve geçtiğimiz günlerde aşılanması tamamlanan ada halkı başlayacak olan 2021 yaz sezonundan umutlu.

Yürütülen kampanya sonucunda geçtiğimiz mart ayında 520 kişinin aşılanmasının tamamlandığı Meis adası bu yönüyle şu anda Yunanistan'ın en güvenli bölgesi olma özelliği de taşıyor.

Ülkede nüfusunun yüzde 100'ünün aşılandığı tek yer olma özelliği taşayn Meis, bu yüzden 2021 yaz sezonundan umutlu. En yüksek noktası 278 metre olan ve Türkiye'yi gören Meis adası, 2021 yazında özellikle Kaş'tan günübirlik turist ağırlama konusunda oldukça umutlu. Ancak bu süreçte Schengen bölgesi ülkelerin alacağı karar ve aşılama çalışmaları da büyük bir öneme sahip.

Meis adası, berrak denizi, karakteristik mimarisi ve doğasıyla en çok da Türkiye'den turistlerin ilgi gösterdiği yerlerden biri. Antalya'nın Kaş ilçesine 2 kilometre uzaklıktaki Meis adası günübirlik turların da gözde rotası. Özellikle pandemi öncesi dönemde Kaş'tan günübirlik veya hafta sonunda ziyaretçileri ağırlayan Meis adası, geçtiğimiz yıldan bu yana tarihinin en sessiz ve sakin günlerini geçiriyor. 

Özellikle Kaş limanından gelen turist hareketliliğiyle önemli bir gelir elde etmeyi başaran Meis, pandeminin başlamasıyla birlikte tarihinin en sessiz günlerini yaşıyor. Özellikle yılbaşından bu yana koronavirüs salgınına karşı sürdürülen aşılama çalışmaları 2021 yazı için daha umutlu bakılmasını sağlıyor. 


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum