Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

100 milyon Euro yatırımla ultra lüks otel açıyor!

Bill Gates ve Suudi Arabistan’ın en zengin isimlerinden Prens El Velid Bin Tallal Bin Abdülaziz El Suud’un Roma’da ultra lüks bir otel açmak için kolları sıvadığı ortaya çıktı.

  • Reklam
100 milyon Euro yatırımla ultra lüks otel açıyor!
01 Temmuz 2022 - 06:53
Reklam
Microsoft'un kurucu ortaklarından olan ve dünyanın en zengin insanlarından biri olarak kayıtlara geçen Bill Gates ve Suudi milyarder Prens El Velid Bin Tallal Bin Abdülaziz El Suud Four Seasons otelini İtalya'nın başkenti Roma'ya taşıyor. Gates’in 165 milyon euro ödeyerek Palazzo Marini’yi satın aldığı ve burayı Four Seasons oteli yapmayı düşündüğü kaydedildi.

Gates'in Roma’nın kalbinde ultra lüks bir otel yapılması için talimat verdiği belirtilirken otelin ünlü Trevi Çeşmesi ve İspanyol Merdivenleri’nin Palazzo Marini’ye çok yakın olduğu da belirtildi. Gates’in şu an IKEA’nın kullandığı binayı otele dönüştürmek için 100 milyon euro harcamasının beklendiği kaydedildi.

Bill Gates’in sahibi olduğu yatırım şirketi Cascade Investment 2021 yılı Eylül ayında Suudi Arabistan Prensi Talal’ın Four Seasons otellerindeki hisselerinin yarısını satın alma kararı almış otel yönetimi tarafından kamuoyuna duyurulan açıklamada Gates’in şirketinin bu anlaşma için 2.21 milyar dolar ödeyeceği ödemenin tamamen nakit yapılacağı belirtilmişti. Halihazırda Four Seasons’ın hisselerine sahip olan Bill Gates’in şirketi Cascade Investment satınalma işlemi ile otel zincirinin kontrolünü ele geçirirmişti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum