• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

130 milyon Euro yatırımla yapacakları 4 otelde 1200 kişi istihdam edecekler!

Turizm alanında önemli yatırımları bulunan Orka Otelleri Yönetim Kurulu üyesi Ercan Torunoğulları yapacakları yeni yatırımlarla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
130 milyon Euro yatırımla yapacakları 4 otelde 1200 kişi istihdam edecekler!
20 Ocak 2023 - 07:58
Reklam
Reklam
Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Fethiye’de gerçekleştirdiği Gençlik Buluşması’na ev sahipliği yapan Orka Otelleri, istihdama ve Türkiye ekonomisine destek olmak için yeni projelerin hazırlığına başladığını duyurdu.

Orka Otelleri bünyesinde yeni projeler üzerinde çalışmaya devam ettiklerini aktaran, istihdama ve Türkiye ekonomisine yarar sağlamak için bu projeleri bir an önce tamamlamak istediklerini belirterek turizm alanında ciddi yatırımlar yaptıklarını ve buna devam edeceklerinin altını çizen Ercan Torunoğlulları şu açıklamalarda bulundu:


''Orka Otelleri olarak yatırımlarımıza devam edeceğiz. Hali hazırda bulunan turizm işletmelerimizin sayısını artırarak, ülkemiz için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Projeleri devam eden 4 oteli 2024'ün yaz sezonunda grup bünyesine katacağız. Marmaris, Fethiye ve İstanbul’da açacağımız otellerin bazılarının inşaatına başlandı ve 2024’ün yaz sezonuna yetiştirmeyi hedefliyoruz. 4 otel için yaklaşık olarak 130 milyon Euro’luk yatırım yapacağız. Yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da yatırımlarımıza devam ediyoruz özellikle gayrimenkul ve turizm alanındaki yatırımlarımızı ciddi şekilde artıracağız. Ayrıca Sarıkamış’ta da 100 odalı bir kayak oteli için çalışmalara başladık.''


İstihdama önem verdiklerini de vurgulayan ve yeni projelerle birlikte bünyelerinde bulunan çalışan sayısında da artış olacağını kaydeden Torunoğlulları bu yatırımlarla birlikte istihdama da önemli bir destek sağlayacaklarını, yatırımlar sonucu yaklaşık olarak bin 200 kişiye daha istihdam sağlanacağını söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum