Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

14 yıl önce yandı, ağaçlandırılacak dendi Titanic Otel dikildi! Endişelendiren görüntü

Muğla Milas Güvercinlik Koyu’nda 2007 yılında çıkan yangında kül olan ve tekrardan ağaçlandırılacağı söylenen orman arazisine yapılan Bodrum Titanic Deluxe Hotel bölgede çıkan yangında alevlerin ortasında kaldı.

  • Reklam
14 yıl önce yandı, ağaçlandırılacak dendi Titanic Otel dikildi! Endişelendiren görüntü
30 Temmuz 2021 - 15:34
Reklam
Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Güvercinlik yakınlarındaki yangında oteldeki tüm müşterilerin tahliye edildiği ve büyük maddi hasarın oluştuğu Bodrum Titanic Deluxe Hotel 2007yılında meydana gelen, 100 hektarlık Kızılçam ağaçlarının yok olmasına neden olan yangından sonra tüm yetkililerin ağaçlandırılacak dediği alana kurulmuştu.

Bölgede çıkan yangında da zarar gören alanın otellerin hemen yanında, arka kısmında ve denize sıfır ormanlık alanda olması dikkat çekti.


Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Güvercinlik’te asırlık Halep çamı ormanların bulunduğu alanda birkaç noktada aynı anda başlayan yangın kontrol altına alındıktan sonra yangının ulaştığı ve tahliye edilen Lujo Hotel Bodrum ve La Blanche Bodrum otellerine müşteriler geri dönmeye başlarken Bodrum Titanic Deluxe Hotel müşterilerinin bir kısmı başka otellere gönderildi, otelde maddi zarar oluştu.


Muğla Milas Güvercinlik Koyu’nda 2007 yılında çıkan yangında kül olan ve  dönemin Orman Bölge Müdürü'nün ''Yanan tüm bölge aynen ağaçlandırılacak ve asla imara açılmasına müsaade edilmeyecek!'' ve dönemin Kültür ve Turizm Bakanı’nın ''Bir çivi bile çakılmasına göz yummam!'' açıklamalarına rağmen yanan 238 hektarlık alana 5 yıldızlı Titaninc Deluxe Bodrum Hotel ile birlikte Lujo Hotel ve La Blanche Hotel inşa edilmişti.


Yanan alanın görüntülerini sosyal medyada #Titanic hastag'i ile paylaşan vatandaşların çoğu ''Bir burası kalmıştı otel olmayan. Yakında burayı da otel yaparlar. Yazık!” sözleriyle tepki gösterirken 2002-2007 yıllarında CHP Muğla Milletvekili olduğunu belirten Fahrettin Üstün yaptığı açıklamada şunları söyledi:

''20 yıl önce Marmaris ve Bodrum'da deniz manzaralı orman yangınları başladığında hızla arttı. CHP olarak hemen Orman Yangınlarını Araştırma ve Önleme Komisyonu kurduk, ardından üzerine gidince biraz yavaşlar gibi oldu, ancak bu son dönemde sahillerdeki rant aşırı yükselince sahile yakın yerlerdeki ormanları hedef almaya başladılar.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum