Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

2.3 milyon lira ceza kesilmişti! Maritur Turizm'den açıklama yapıldı

Alanya'da belediyenin otel inşaatında ruhsata aykırı imalatlar yaptığı gerekçesiyle 2.3 milyon lira ceza kestiği Maritur Turizm tarafından yazılı açıklama yapıldı.

  • Reklam
2.3 milyon lira ceza kesilmişti! Maritur Turizm'den açıklama yapıldı
09 Aralık 2020 - 10:19
Reklam
Alanya Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Payallar Mahallesi, D-400 Karayolu üzerinde bulunan 3 yıldızlı otel inşaatında ruhsata aykırı imalatlar yapıldığı gerekçesiyle 2 milyon 323 bin 833 TL ceza kesilen Maritur Turizm tarafından yazılı açıklama yapıldı.

Maritur'un turizm alanında yatırımlar yaparak gerek iş gücü oluşturmak gerekse de yerli/yabancı turist misafir etmek sureti ile ülke ekonomisine katkılar sunan bir firma olduğu ve neredeyse tatamı bitmiş otellerine ait inşaatın anlam veremedikleri bir şekilde mühürlendiği belirtilen yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:


"Kuruluşundan bu güne kadar, daima yasalara uygun hareket etmiş ve her türlü kural dışı iş ve işlemlerden her zaman uzak durmuştur. Söz konusu habere konu yatırımımız, yine ülkeye ciddi katma değer oluşturacak, istihdam yaratacak bir otel yapımına ilişkindir. Bahse konu otel inşaatına ilişkin işlemler, idari mercilerden gerekli izinler alınarak başlamış olup ruhsata da bağlanmıştır. İnşaatın başladığı zaman diliminde, Kültür ve Turizm Bakanlığından, ÇED raporu için geçecek sürede zaman kaybetmemek için, Alanya Belediyesinin de gözetiminde 3 yıldızlı otel inşaatı olarak başlanmasına karşın ÇED raporunun gelmesini müteakip ilgili bakanlıktan 5 yıldız sınıfı ve 158 oda kapasiteli Turizm Yatırım Belgesi alınmış ve devamında belediyeden tadilat projesi onay talebinde bulunulmuştur. Ancak yasalar çerçevesinde talep ettiğimiz tadilat projesi onay talebimize ilgili belediyeden olumlu ya da olumsuz bir cevap gelmemesi yanında sebebini anlayamadığımız bir şekilde nerede ise tamamı bitmiş olan otel inşaatımız belediye görevlilerince mühürlenmiş ve akabinde belediye encümenince idari para cezaları tahakkuk ettirilmiştir.''


Otel inşaatıyla ilgili tüm süreçlerin belediyenin gözetimi ve denetiminde icra edildiği, eksiklik olduğu bildirilen hususların, yapım tarihi itibari ile belediyenin bilgisi dahilinde gerçekleştirildiğinin belirtildiği açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı:

''Esas itibari ile hukuka aykırı herhangi bir işlem tesis edilmemiştir. Buna karşın, şirketimizin, talep etmiş olduğu tadilat projesi onayı talebine herhangi bir cevap verilmemesi de tarafımızca manidar bulunmuştur.

Sonuç itibari ile; haksız ve hukuka aykırı bir şekilde icra edilen inşaat durdurma ve idari para cezası tahakkuk ettirme ile ilgili yasal girişimlerimizi başlattığımızı, yargının vereceği karara saygılı olacağımızı kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.”

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum