Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

2021'de ülkeler arası seyahat nasıl olacak?

Seyahat kısıtlamaları kapsamında bazı ülkeler Covid-19 testi zorunluluğu getirirken aşının piyasaya sürülmesinin ardından 2021'de güvenli seyahatin nasıl olacağı merak konusu olmaya devam ediyor.

  • Reklam
2021'de ülkeler arası seyahat nasıl olacak?
28 Aralık 2020 - 15:24
Reklam
Bir çok seyahat ve teknoloji şirketi konser ve sinema salonları, stadyumlar, iş yeri ve havaalanlarında girişlerde kullanılmak üzere Covid-19 test ve aşı bilgilerini içeren dijital kimlik bilgileri sistemleri geliştirdi.

Kullanıcıların Covid-19 test sonucu gibi tıbbi verileri ve tıbbi bir kurum tarafından yapılan aşı belgesini hassas bilgileri paylaşmadan QR kodu aracılığıyla yetkililere göstermeye olanak sağlayan Dünya Ekonomik Forumu ile The Commons Project'in ortak girişimi olarak tanıtılan CommonPass uygulaması, seyahat programınıza göre hareket ve varış noktalarındaki sağlık kartı gerekliliklerini de listeliyor.


Amerika Birleşik Devletleri ve Avruba genelinde yüzlerce sağlık sisteminin yanı sıra Lufthansa, United Airlines, Swiss Airlines, Virgin Atlantic, Cathay Pacific ve JetBlue gibi birçok havayolu şirketinin ile ortaklık kurduğu CommonPass uygulaması, 21 Ekim Çarşamba günü, Londra'daki Heathrow'dan Newark Liberty Uluslararası Havalimanı'nda United Airlines'a ait bir uçuşta gönüllü kullanıcılar ile test edildi.

Teknoloji devi IBM ise, şirketlerin ve mekanların koronavirüs testleri, sıcaklık ve aşılama kayıtları dahil olmak üzere giriş için ihtiyaç duyacakları göstergelerin özelleştirmesine olanak tanıyan Digital Health Pass adlı kendi uygulamasını geliştirirken bu göstergelere karşılık gelen kimlik bilgileri daha sonra bir mobil cüzdanda saklanıyor.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum