Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

2021 hedefi Türkiye'ye 1 milyon turist göndermek

EasyJet CEO’su Johan Lundgren, Resort Turizm Kongresi’nde yaptığı konuşmada Türkiye turizmine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
2021 hedefi Türkiye'ye 1 milyon turist göndermek
28 Kasım 2020 - 09:59
Reklam
Resort Turizm Kongresi'nde yaptığı konuşmada turizm sektörünün çok zor zamanlar geçirdiğini belirten EasyJet CEO’su Johan Lundgren, ancak sektörün çok hızlı bir geri dönüş yapacağından emin olduğunu ifade etti.

Avrupa’da en çok ziyaret edilen tatil web sitesine sahip olduklarını, Türkiye’ye yabancı olmadıklarını ve Antalya destinasyonunu geliştirmeye devam ettiklerinin altını çizen Johan Lundgren, konuşmasının devamında şu noktaların altını çizdi:


‘’2020 için planımız yarım milyon misafiri Türkiye’ye getirmekti. 2021’de bu göstergeleri yükseltmeyi düşünüyoruz. Planlamamızı pandemiye göre değiştirmek zorunda kaldık. Çünkü kısıtlama ve talep konusunda sıkıntılar vardı. Bu bir sağlık sorunu. Ama insanlar seyahat etmek istemiyor değil, talebi görebiliyoruz. Pandemi bitince güçlü bir geri dönüş yapacağız. Bu nedenle iyileşme sürecine gireceğiz. Bu endüstri hayatta kalma mücadelesi veriyor. Ayakta kalmalıyız.''


Türkiye'ye 1 milyon yolcu göndermeyi planlıyoruz

Rezervasyon değişikliği için bir garanti sistemi oluşturduklarını ve talebi artırdıklarını belirten EasyJet CEO’su Johan Lundgren 2021 yılına ilişkin öngörülere bakılırsa pandeminin etkilerinin 2023’e kadar süreceğini düşündüklerini, yine de olumlu bir hareket yakalayacaklarına inançlarının tam olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti:

''2021 yaz sezonuna doğru rezervasyonların yüzde 50 artacağını düşünüyoruz. İnsanlar kendilerini güvende hissetmesi gerekiyor. Kısıtlamalar yaza doğru daha da rahatlayacaktır. Ayrıca networkte işbirliği çok önemli. Ortak kuralların olması çok önemli. 2021 yazı için Türk havalimanlarına 1 milyon yolcu göndermeyi düşünüyoruz.''

Ultra her şey dahilden daha küçük otellere kadar yüzlerce otelle iletişim kurduklarını belirten EasyJet CEO’su Johan Lundgren Turizm Bakanlığı ile de güzel bir işbirliği içinde olduklarını, Türkiye’de varlıklarını büyütmek istediklerini kaydederek TV’de reklam kampanyaları planladıklarını söyledi. İnsanların kafasında Türkiye’nin temel tatil bölgelerinden biri olmasını istediklerine vurgu yapan Lundgren ''Biliyoruz ki insanlar tatil yapmak istiyorlar ve bunu görüyoruz. Tatil seyahatleri iş seyahatlerinden daha hızlı iyileşecek. Easyjet çok fazla destinasyona sahip. Biz marka güveni olarak Avrupa’da bir numarayız.'' şeklinde konuştu.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum