Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

2021 turizm sezonu için olumlu beklentiler tersine dönmeye başladı!

Koronavirüsün mutasyonu nedeniyle bir çok ülke tarafından getirilen seyahat kısıtlamaları sonrasında 2021 turizm sezonuna ilişkin olumlu beklentiler tersine dönmeye başladı.

  • Reklam
2021 turizm sezonu için olumlu beklentiler tersine dönmeye başladı!
05 Şubat 2021 - 09:00
Reklam
Yayılan mutasyon nedeniyle getirilen seyahat kısıtlamaları ve aşılamada yaşanan sorunların da etkisiyle 2021 turizm sezonu ile ilgili daha önce olumlu yöndeki beklentiler tersine dönmeye başladı.

2021 turizm sezonuna ilişkin beklentilerini aşağı çekerek revize eden Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), 2021 yılında yaşanacak trafiğin, 2019’daki düzeylerin ancak yüzde 50’sine ulaşılabileceğini tahmin etti.


Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) Baş Ekonomisti Brian Pearce yaptığı açıklamada 2021 turizm sezonunda seyahat kısıtlamalarının hafifleyeceği ve hava trafiğinin açılacağına ilişkin umutsuz olduklarını söyledi.

Pearce açıklamasının devamında şunları söyledi:

''Riski artıran sadece aşıların üretim ve dağıtımındaki zorluklar değil, aynı zamanda koronavirüsün yeni mutasyonlarına karşı hala etkili olup olmayacakları sorusu. Dünyanın büyük bir bölümünde, en erken 2022’ye kadar, Hindistan ve Rusya’da sürü bağışıklığı beklenmiyor. AB, ABD, Kanada ve İngiltere’de de Eylül ayından önce bu yönde bir gelişme beklenmiyor. Tüm bu etkenler global anlamda 2021 turizm sezonuna ilişkin beklentileri olumsuz etkileyecek''

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum