Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

2021 turizm sezonunda umut son dakikacı yabancı ve sadık yerli turistte!

Türkiye’nin Güvenli Turizm Programı 2021 yaz sezonu için de temel pazarlama stratejisi olarak ön plana çıkacak.

  • Reklam
2021 turizm sezonunda umut son dakikacı yabancı ve sadık yerli turistte!
12 Aralık 2020 - 03:48
Reklam
Dünyadan Türkiye’ye turist getiren uluslararası tur operatörlerü 2021 turizm sezonu için ön rezervasyon almaya başlasalar da yeni sezonda beliryecilerin son dakika rezervasyonu yapanların ve sadık müşterilerin olacağı belirtiliyor.

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü’ne (UNWTO) göre 2020 yılının ilk sekiz ayında uluslararası turizm yüzde 70 azalırken son çeyrekte çeşitli bölgeler başta olmak üzere durma noktasına geldi.


Ancak aşı çalışmalarının ve uygulamalarının hızlanmasıyla birlikte 2021 sezonu için umutlar yeniden yeşermeye başladı. Dünyada bir rahatlama başlayacağını ve özlenen seyahatlerin yeniden başlayacağını belirten sektör temsilcileri 2021 yaz sezonu için olumlu senaryolar çiziyor. Belirsizliklerin devam ediyor olmasına ramen Türkiye turizminin son dakikacı yabancı turistler ve sadık yerli müşterilerden iyi dönüşler alacağı tahmin ediliyor.

2021 turizm sezonu için uçuş planlarına yönelik çalışmaları yapıldığını ve bu kapasitelerde son dakika satışların belirleyici olacağını söyleyen Easyjet Holidays’in Türkiye partneri olan Diana Travel Genel Müdürü Burak Tonbul şunları söyledi:

“Aşı ve aşının yaygınlığı bu kapsamda seyahate olacak etkisi tüm dünya turizminde yeni sezonda etkili olacak. İngiltere ve Almanya aşılamaya başlıyor. Buna göre seyahat kısıtlamalarının nasıl şekilleneceğini de önümüzdeki aylarda görmeye başlarız. Yeni bir tatil döneminde daha kimse gittiği ülkeden döndükten sonra karantinada kalmak istemeyebilir. O yüzden aşı ve ulaşılabilirliği önemli. Güvenli tatil algımız ve sertifikasyon programımız bizi rakiplerimize karşı 5 - 0 öne geçirdi. Bakanlığın programı sıkı denetimle uygulaması dünya çapında dikkat çekiyor. Yeni sezon için Almanya pazarından ve bu yıl da hareketli olan İngiltere pazarından da iyi dönüşler alabiliriz. Hazırlıklarımız hem mevcut taleplere, hem son dakika taleplerine göre tamam. Zaten bu sezonun da son dakika rezervasyonlarıyla şekillendiğini göreceğiz.”

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum