Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiliz tatilciden kötü haber! 2021'de ilk 10'da Türkiye yok

İngiliz Seyahat Acentaları Birliği (ABTA) tarafından İngiliz tatilcilerin 2021 yılı tercihlerine ışık tutabilecek anketin sonuçlarını açıkladı

  • Reklam
İngiliz tatilciden kötü haber! 2021'de ilk 10'da Türkiye yok
05 Aralık 2020 - 02:27
Reklam
ABTA, 2021 yılına yönelik İngiltere turizm sektörü ve seyahat endüstrisi için öne çıkan altı trendi paylaştı.

İngiliz Seyahat Acentaları Birliği (ABTA) tarafından yapılan anket sonuçlarına göre, 2021 yılında İngiliz tatilciler acentalar kanalıyla satın alınan paket turlara daha fazla talep gösterecek.


ABTA tarafından yapılan yeni araştırmada, İngilizlerin 2021 yılında tatil planlarını yaparken turizm profesyonellerinden ve seyahat acentalarından destek alacakların sayısında pandemi öncesine göre yüzde 20 oranında artış kaydedileceği ortaya çıkarken anket katılımcıların yüzde 41’i paket turları güvenlik nedeniyle tercih edeceklerini açıklarken yüzde 40’lık bir kesim de acentaların ve seyahat uzmanlarının tavsiyelerinin güncel olacağına inandıkları için tercih edeceklerini belirtti.


Paket turu tercih edeceklerin yüzde 23’ü finansal koruma, (bu oran pandemi öncesinde yüzde 19 seviyesindeydi) yüzde 19’luk bir kesim ise tatilde birtakım sorunların ortaya çıkması halinde güvence altında olduklarını bilmek için bu yönde karar alacaklarını belirtirken anket sonuçlarında önümüzdeki yıl tatil için rezervasyon yaptırmak isteyenlerin sayısındaki son artış da ortaya çıktı.

Katılımcıların yüzde 62’si önümüzdeki altı ay içinde yurt dışında tatil yapmak istediğini belirtirken Ağustos ayında bu oran yüzde 52 seviyesindeydi. ABTA tarafından yapılan ankete katılanların yüzde 32’si önümüzdeki yıl daha önce gitmedikleri bir ülkeye gitmelerinin yüksek olasılık taşıdığını belirtirken 2019 yılında bu oran yüzde 45 seviyesindeydi.

Yapılan anket sonuçlarına göre İngiliz tatilcilerin önümüzdeki dönemde tatile gitmek istedikleri ilk beş destinasyon arasında İspanya, Fransa, ABD, İtalya ve Yunanistan yer alırken ABTA üyeleri önümüzdeki yaz için en popüler yerler arasında Balear Adaları, Kanarya Adaları, Yunanistan, Algarve ve Florida’nın yer aldığını açıkladılar.

Yapılan anket sonuçlarını değerlendiren ABTA İcra Kurulu Başkanı Mark Tanzer yaptığı açıklamada “Bu yıl uluslararası seyahatlere getirilen ciddi kısıtlamalar nedeniyle birçok insan önümüzdeki yıl, bu baskıdan kurtulmanın umuduyla tatillere yoğun bir talep göstereceğine benziyor” ifadelerini kullandı.

ABTA tarafından yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, İngilizlerin 2021’de ziyaret etmeyi planladığı ilk 10 destinasyon şu şekilde sıralandı:

Yüzde 33 İspanya 
Yüzde 19 Fransa 
Yüzde 17 ABD
Yüzde 16 İtalya 
Yüzde 14 Yunanistan 
Yüzde 9 Portekiz 
Yüzde 8 Almanya 
Yüzde 5 Hırvatistan 
Yüzde 4 Hollanda 
Yüzde 4 Avustralya 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum