Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

2021 turizm sezonunda umutlar Ukraynalı turistte

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha, Türkiye'de güvenli turizm konusunda ciddi çalışmalar yapıldığını kendisinin de bunu yerinde gördüğünü söyledi.

Reklam
2021 turizm sezonunda umutlar Ukraynalı turistte
09 Mayıs 2021 - 14:02
Türkiye'nin turizmde ana pazarı olan Rusya'nın 1 Haziran'a kadar uçuş yasağı getirmesi sonrasında İngiltere'nin de Türkiye'yi kırmızı yani riskli ülkeler kategorisine eklemesi 2021 yaz sezonu için umutları iyice azalttı.

Türkiye'nin turizmde önemli kaynak pazarlarından Ukrayna'dan Muğla'ya gelen turistlerin tatilleri turistik ilçelerde devam ederken Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha, Türkiye'de güvenli turizm konusunda ciddi çalışmalar yapıldığını, kendisinin de bunu yerinde gördüğünü söyledi.

Dalaman bölgesini, doğasıyla, tarihi dokusuyla cennetten bir köşe olarak nitelendiren Sybiha, çok sayıda Ukraynalının tatil için Muğla'yı tercih ettiğini, Ukrayna'nın Türkiye ile stratejik partnerliğini çok iyi olarak değerlendiren Sybiha şunları belirtti:

''Stratejik partnerliğimizin tüm bileşenleri iyi şekilde çalışıyor. Biz halkımız için de bunun çok yararlı olduğunu görüyoruz. Bu iş birliğimizin her iki ülkeye kazanımlar getirdiğini görüyoruz. Biz Türkiye'de ailecek yaşıyoruz. Türkiye'ye aşık olduk. Hem ülkeye hem Türk insanının misafirperverliğine aşık olduk. Türk misafirperverliği dünya genelinde bir marka olmuş halde.''

Ukraynalıların Türkiye'de tatil yapmaktan mutluluk duyduğunu vurgulayan, bu yıl da koronavirüs salgını koşulları elverdiği müddetçe daha fazla Ukraynalının Türkiye'ye ve Muğla'ya geleceğini belirten Sybiha şöyle devam etti:

''Vatandaşlarımızın çoğu Türkiye'yi ikinci vatanı gibi görüyor. Biz ülke olarak Türkiye'nin Ukrayna'nın bölünmez bütünlüğünü desteklemesini çok önemsiyoruz ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Aşılama hızına da bakıldığında Türkiye dünyada önde gelen ülkelerden. Dünyadaki birçok ülkeye de bu salgınla mücadele konusunda örnek olabilir. Ukraynalıların Türkiye'ye gelip tatillerini geçirmelerinde hiçbir sakınca görmüyoruz.''

Salgın sonrasında Ukrayna'dan Türkiye'ye gelecek turist sayılarında büyük bir artış yaşanacağına da kesinlikle emin olduğunu vurgulayan Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha Ukrayna'nın farklı farklı şehirlerinden uçuşların konulmasının gelecek turist sayılarının artmasında etkili olacağını, son 4 yılda Türkiye'ye gelen Ukraynalı turist sayısının yıllık olarak ortalama yüzde 20 artarak devam ettiğini belirtti.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum