Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

2022 yılının seyahat trendi! İntikam tatili

Pandeminin etkisinin azalmasıyla ve ülkelerin bir bir sınırlarını turistlere açmaya başlamasıyla seyahat özgürlüğü artarken aklınızdaki tatil planlarını baştan yazacak bir terim ortaya çıktı.

  • Reklam
2022 yılının seyahat trendi! İntikam tatili
16 Mayıs 2022 - 13:09
Reklam
Pandeminin etkilerinin hayatımızdan yavaş yavaş çekildiği ve yaz sezonunun başladığı şu günlerde tatil planlarını yapmaya başladıysanız bu yılın en popüler seyahat trendi intikam tatili terimine mutlaka göz atın.

Ailelerin bir araya geldiği, büyük harcamaların yapıldığı ve favori yerlerin tekrar tekrar ziyaret edildiği intikam tatili gezginlere göre bu yılın en popüler seyahat türü olacak. Her ne kadar intikam kelimesi akıllarda olumsuz bir çağrışım yaratsa da iki yıldan uzun bir süredir tatil yapamayan hatta evinden çıkamayan insanlar için büyük bir umut taşıyor. Aslında pandemiden ve koronavirüsten intikam almak anlamına gelen intikam tatili bir anlamda pandemide yapamadığımız her şeyi yapmak ve özgürlüğün tadını çıkarmayı işaret ediyor.


İntikam tatili fikri kaybedilen zamanı belirli bir yere giderek telafi etmekten ziyade seyahat etmeyi sevmekle bağdaştırılırken aslında 2021 yılında ortaya çıkan bu terim, pandemi her ne kadar hayatımızdan tamamen çıkmamış olsa da esnetilen tedbirler ve azalan vakalarla yeniden yükselişe geçti.


Bu terimin bir nevi hayat kısa tatile gitmek, ailemle daha fazla vakit geçirmek, insanlarla ve doğayla daha iç içe olmak ve beni canlı hissettirecek deneyimler yaşamak istiyorum demenin farklı bir yolu olduğunu belirten Amerika Seyahat Danışman Topluluğu’nun Başkanı Erika Richter intikam kelimesinin seyahat ile özdeşleştirilmesini çok doğru bulmasa da herkesin tüm dünyanın geçirdiği bu kötü sürecin ardından insanların seyahat etme arzusunun yükseldiği konusunda hemfikir olduğunu belirtti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum