Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

22 yıllık seyahat acentası sahibi taksici oldu!

22 yıllık seyahat acentası sahibi, altı dil konuşabilen turist rehberi koronavirüs salgını nedeniyle turist olmayınca geçimini sağlamak için taksiciliğe başladı.

  • Reklam
22 yıllık seyahat acentası sahibi taksici oldu!
15 Kasım 2020 - 15:10
Reklam
Tüm dünyada olduğu gibi Sırbistan'da da salgının en fazla etkilediği sektörlerin başında turizm gelirken, bu sektörde faaliyet gösteren otel ve seyahat acentası gibi birçok firma da zor günler geçiriyor.

Niş şehrinde 22 yıldır Niş'te bir seyahat acentası işleten, ana dili Sırpça'nın yanı sıra Türkçe, İtalyanca, Yunanca, Rusça ve İngilizce konuşabilen ve .22 yıldır turizm sektöründe çalışan acenta sahibi ve turist rehberi Dejan Sencanski salgın nedeniyle şehre yabancı turist gelmeyince ve şehirdekiler de yurt dışına tatile gitmeyince çareyi yıllardır yaptığı işi bırakıp yeni bir deneyime başlamakta buldu.


22 yıllık firmasını geçici olarak kapatmak zorunda kalan, geçimini sağlayabilmek için 1 aydır taksicilik yapan Sencanski, açıklamasında turizm sektörünün devletin ihmali yüzünden bu kadar fazla etkilendiğini savunarak, "45 yaşındayım ve hayatımda ilk kez başka bir işe ihtiyaç duydum." dedi.


Sırbistan'da salgın döneminde turizm sektöründe çalışan 4 binden fazla insanın işsiz kaldığını söyleyen Sencanski, krizin devam etmesi durumunda seyahat acentasını tamamen kapatmak zorunda kalacağından endişe duyduğunu kaydetti.

Sencanski, Sırbistan'daki meslektaşlarının devletten, diğer ülkelerde olduğu gibi turizme destek olmasını beklediğini belirterek, "Devlet bu konuda bir şeyler yapmazsa yılbaşına kadar hepimiz işsiz kalacağız. Sırbistan'da turizm tam anlamıyla toprağa verilmiş durumda" dedi.

Türkiye'nin hem turizm sektörüne hem de sektörde faaliyet gösteren firmalara desteğini takdir ettiğini söyleyen Sencanski, Sırbistan'da turizmin devletin desteği olmadan ayakta kalamayacağını sözlerine ekledi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum