Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

27 milyon Euro yatırımla açılan atıl durumdaki otel binası çöktü!

27 Milyon Euro yatırımla açılan ancak uzun süredir atıl durumda olan 5 yıldızlı otel binasında çökme oldu.

  • Reklam
27 milyon Euro yatırımla açılan atıl durumdaki otel binası çöktü!
15 Şubat 2022 - 05:36
Reklam
Gaziantep'in 5 yıldızlı otelleri arasında yer alan Şehitkamil ilçesine bağlı Mücahitler Mahallesi'nde bulunan ve uzun süredir atıl vaziyette olan 11 katlı The Anatolian Hotel'in otopark kısmında çökme yaşandı.

Çökme nedeniyle büyük bir obruk oluşurken çökme sesini duyan vatandaşlar tarafından durumun 112 Acil Çağrı Merkezine bildirilmesi üzerine kısa sürede olay yerine ulaşan AFAD, İtfaiye, Polis ve Acil Sağlık Görevlileri, olay yerinde incelemelerde bulundu. Çökme nedeniyle ölü ya da yaralı olmazken otelin çevresi güvenlik amacıyla kapatıldı.


2008 yılında 27 milyon Euro yatırımla açıldıktan kısa bir süre sonra kapanan 5 yıldızlı The Anatolian Hotel hurdacılar tarafından tahribata uğratılmış ve kullanılmaz hale gelmişti. Konuyla ilgili daha önce açıklamalarda bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, şehir merkezindeki terk edilmiş binaların valilik kararıyla yıkılacağını söylemişti. The Anatolian Hotel'de geçtiğimiz yıllarda da kısa aralıklarla 3 farklı yangın çıkmıştı.


Petrol istasyonları başta olmak üzere birçok sektörde faaliyette bulunan Kısacık Ailesi tarafından akıllı bina olarak yaptırılan, içerisinde 18 suit oda ve bir kral dairesi bulunan toplam 131 odalı Anatolian Otel'de çeşitli ülke mutfaklarının yanı sıra, yöresel yemeklerin de servis edildiği restoranların yanı sıra, 2 sauna, 2 fin hamamı, masaj salonları, kapalı yüzme havuzu, balo salonları, konferans salonları gibi hizmetler veriliyordu. Tehlike saçan atıl durumdaki The Anatolian Hotel'in kısa süre içerisinde yıkılması bekleniyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum