Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Körfez ülkelerinden 2022 turizm sezonunda Türkiye'ye turist yağacak

Körfez ülkeleri ve Türkiye arasındaki ilişkilerin gelişmesi ile turistlerin ilk tercihlerinin Türkiye olduğu bildirildi.

  • Reklam
Körfez ülkelerinden 2022 turizm sezonunda Türkiye'ye turist yağacak
15 Şubat 2022 - 03:59
Reklam
2020 ve 2021 yılında yaşanan koronavirüs salgını sebebiyle turizm açısından bir durgunluk yaşanırken yeni yılla beraber Türkiye'ye 45 milyon turistin gelmesi ve gelen bu turistlerden 35 milyar dolar turizm geliri hedefleniyor.

Körfez ülkeleri ile Türkiye arasında son zamanlarda yaşanan ılımlı havanın bu yıl Türkiye'ye gelecek olan turist sayısını büyük ölçüde arttıracağını ve Körfez ülkelerde faaliyet gösteren tur şirketlerine başvuran turistlerin ilk tercihinin Türkiye olduğunu söyleyen Ortadoğu ve Kuzey Afrika yatırım uzmanı Nasuh Özdemir İstanbuli bu yıl özellikle Körfez ülkelerinden Türkiye'ye turist akının olacağını belirtti.


Geçtiğimiz günlerde Körfez ülkeleri ile Türkiye arasındaki buzların eridiğini ve Körfez ülkelerinde faaliyet gösteren turizm şirketlerinin başta İstanbul, Antalya ve Trabzon olmak üzere ülkemizdeki birçok otele rezervasyon yapmaya başladığını kaydeden Ortadoğu ve Kuzey Afrika yatırım uzmanı Nasuh Özdemir İstanbuli  Körfez ülkelerinden Türkiye'ye gelen turistlerin genellikle bireysel tatil tercih ettiğini belirterek şunları söyledi:


''Körfez ülkelerinden gelen turistler, Avrupa ülkelerinden gelen turistler gibi her şey dahil sistemini dahil olmadan tatillerini geçiriyorlar. Bu da ülkemize daha fazla paranın gireceği anlamına geliyor. Körfez ülkelerinden en fazla turist, yaz aylarında ülkemize gelmeye başlayacak ve bu yıl boyunca devam edecek.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum