Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

27 Milyon Euro yatırımla açılan ve harabeye dönen 5 yıldızlı otelin akıbeti belli oldu!

27 Milyon Euro yatırımla 2008 yılında açılan, Gaziantep’in 5 yıldızlı otelleri arasında bulunan ancak son 5 yıldan buyana ekonomik nedenlerden dolayı faaliyette bulunmayan ve hurdacılarla hırsızlar tarafından yağmalanan şehrin göbeğindeki otelin akıbeti belli oldu.

  • Reklam
27 Milyon Euro yatırımla açılan ve harabeye dönen 5 yıldızlı otelin akıbeti belli oldu!
16 Eylül 2021 - 09:37
Reklam
Hizmete açıldığında kentteki konaklama sorununun çözümüne büyük ölçüde destek vereceği belirtilen, bir süre işletildikten sonra petrol istasyonları başta olmak üzere birçok sektörde faaliyette bulunan Kısacık Ailesi'nin ekonomik sorunlardan kaynaklanan banka kredilerinin ödenememesi yüzünden sıkıntılı bir sürece giren 11 katlı The Anatolian Otel, 2016'da hizmete kapatıldı ve bir daha da açılmadı. Son bir yılda ise otelde üç kez yangın çıktı. Otele hırsızlık için gizlice girenlerden bir kişi yaşamını yitirdi, bir kişi ise ağır yaralandı.

Uyuşturucu kullanıcılarının da mekanı olan, inşaatındaki elektrik kabloları ve elektronik tüm parçalar hırsızlar tarafından sökülerek götürülen otel sahipleri Şehitkamil Kaymakamlığı'ndan koruma talebinde bulundu. Otelin çevresine duvar çekilip, tahtalarla kapatıldı. Ancak, talan bir türlü önlenemedi.


Çok sayıda banka ve alacaklının icra sırasında beklediği belirtilen Anatolian Otel'in akıbeti ile ilgili açıklamalarda bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin kentin göbeğindeki bu mezbele yerin bu şekilde kalmasının mümkün olmadığını belirterek yıkım kararı alındığını belirtse de uzmanlar otelin yıkımının daha zor olduğunu çünkü binada metale dair ne varsa sökülüp götürüldüğünü söyledi.


Kısacık Ailesi tarafından akıllı bina olarak yaptırılan, içerisinde 18 suit oda ve bir kral dairesi bulunan toplam 131 odalı Anatolian Otel'de çeşitli ülke mutfaklarının yanı sıra, yöresel yemeklerin de servis edildiği restoranların yanı sıra, 2 sauna, 2 fin hamamı, masaj salonları, kapalı yüzme havuzu, balo salonları, konferans salonları gibi hizmetler veriliyordu.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum