Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Titanic Otel harabeye döndü!

İzmit Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Sefa Sirmen’le Azeri iş adamının yapımı yapımı kalan İzmit’teki Titanic Otel ve rezidans inşaatı harabeye döndü.

  • Reklam
Titanic Otel harabeye döndü!
22 Ocak 2020 - 06:06
Reklam

İzmit Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Sefa Sirmen’le Azeri bir iş adamının yapımı kalan İzmit’teki Titanic Otel ve rezidans inşaatı harabeye döndü.

 

Sefa Sirmen’le Azeri iş adamının İzmit’in Kartepe-Köseköy bölgesinde Askeri Kışla'nın yanıbaşında olan ancak ekonomik nedenlerden dolayı yarım kalan ve harabeye dönen 8 katlı otel ve rezidans projesi önce Azeri ortağa devredildi. Azeri ortak da inşaatı tamamlayamayınca, krediyi veren Ziraat Bankası’nın başvurusuyla Kocaeli İcra Müdürlüğü tarafından icradan satışa çıkarıldı.

 

Özgür Kocaeli’nin haberine göre, 36.5 milyon lira muhammen bedelle ihaleye çıkarılan otel ve rezidans inşaatını, yarı fiyatına Ziraat Bankası aldı.

 

Ziraat Bankası’nın inşatı birkaç def satışa çıkardığı ancak alıcı çıkmadığı belirtilirken, rezidanstan daire alan çok sayıda mağdurun ne Sefa Sirmen, ne Azeri iş adamı ne de Ziraat Bankası tarafından muhatap alınmadığı belirtiliyor. Harabeye dönen Titanic Otel inşaatının geceleri alemcilerin mekanı haline geldiği ifade ediliyor.

 

Harabeye dönen Titanic Otel inşaatı geçtiğimiz yıl intihar girişimi ile de gündeme gelmişti.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum