Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

31 yolcusu olan otobüs alev alev yandı!

İstanbul'dan Tokat'ın Reşadiye ilçesi'ne cenazeye gidenleri taşıyan yolcu otobüsü TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli girişi Ankara istikametinde yanmaya başladı.

Reklam
31 yolcusu olan otobüs alev alev yandı!
29 Ocak 2020 - 04:05

İstanbul'dan Tokat'ın Reşadiye ilçesi'ne cenazeye gidenleri taşıyan yolcu otobüsü TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli girişi Ankara istikametinde yanmaya başladı.

 

Saat 00.30 sıralarında TEM Otoyolu'nun Bolu Dağı Tüneli girişi Ankara istikametinde meydana gelen otobüs yangınıyla ilgili edinilen bilgiye göre, İstanbul'dan Tokat'a yakınlarının cenaze töreni için giden 31 kişiyi ve cenazeyi taşıyan Yusuf Tanrıverdi idaresindeki 34 UNY 33 plakalı yolcu otobüsü henüz belirlenemeyen bir nedenle motor kısmından yanmaya başladı. Otobüsün motor kısmından başlayan alevler kısa sürede tüm otobüsü sardı.  

 

Otobüsün arkasından gelen bir taksicinin dumanı fark ederek otobüsü durdurup sürücü ve yolcuları uyararak inmelerini istemesi üzerine otobüs sürücüsü ve yolcular araçtan inmeye çalıştı ancak otobüsün kapılarının kilitlendiği fark edildi. Otobüsteki bir yolcunun kapıların camlarını kırmasıyla 31 kişi araçtan inmeyi başardı. Otobüsün bagajında tabut içerisindeki cenaze de yolcular tarafından araçtan çıkarıldı.

 

Otobüs yangın sonucu kullanılamaz hale geldi. Otobüste bulunan yolcular ve cenazenin ise aynı cenaze için Tokat'a giden başka bir yolcu otobüsüne aktarıldı. Otobüsteki vatandaşlar, taksiciye kendilerini erken uyardığı için teşekkür etti.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum